Malostranské vinobraní - Dozvuky horňáckých slavností letos zakončí samostatný koncert Vlasty Redla s kapelounovinka

V neděli 20. září vyvrcholí dvanácté Malostranské vinobraní – Dozvuky horňáckých slavností samostatným koncertem předního českého folkového hudebníka Vlasty Redla se svou kapelou. Redl, jehož skladby oslovují posluchače napříč generacemi a který je jedním z předních českých hudebníků, zakončí folklorní slavnosti Malostranské vinobraní – Dozvuky horňáckých slavností v krásném prostředí areálu Křižíkovy fontány na pražském Výstavišti v Holešovicích. Redl dlouho a rád osobitě kloubí folk, rock i lidovou hudbu, což dokazuje jeho dlouhodobá spolupráce s kapelou Hradišťan. Tento večer folklorní atmosféru navodí jiné hudební těleso. Na stejném pódiu ve stejný večer zahraje ještě Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky.

Jejich hudební projev a repertoár vychází především z tradice hudební kultury Horňácka a navazuje na ni v co možná nejpravdivější podobě.

Tato kombinace slibuje nevšední hudební zážitek jak v podobě již zlidovělých hitů Vlasty Redla, tak i autentické folklorní hudby.

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejní síti Goout.
https://goout.net/cs/koncerty/dozvuky-hornackych-slavnosti-vlasta-redl-a-jeho-kapela/imnvf/+yoktq/

Koncert Vlasty Redla s kapelou na Křižíkově fontáně je zařazen do společného programu pražských festivalů Praha září.
https://www.prahazari.cz/

Malostranské vinobraní – Dozvuky horňáckých slavností se však neomezuje pouze na tento hudební večer. Jejich hlavní program se uskuteční již o den dříve, tedy v sobotu 19. září. To se v parku na Kampě rozezní tóny horňáckých cimbálovek již v 15 hodin. Během dne vystoupí Horňácká Cimbálová Muzika Kubíci, Horňácká Cimbálová Muzika Petra Mičky, soubor Lipovjan se študáckú muzikú, mužský sbor z Lipova, zpěváček Janíček Pavlík z Hrubéj Vrbky, Natálka, Daniel a Radek Bruštíkovi ze Strání, Podlužácký súbor Kordulka, zpěváci a verbíré ze stejného regionu včetně Cimbálové muziky Matěja Kůrečky, legendární zpěvák a tanečník Jaroslav Švach, gajdoš Jan Huňař z Břeclavi. Ze Slovenska přijede taneční soubor Kopa s muzikou z Myjavy.
Kromě krásné hudby a tanečních vystoupení zve Malostranské vinobraní na sklizeň malostranského vína, košty vín, burčáků, pálenek a klobásek.
Celý sobotní program je pro návštěvníky zdarma.
V I T A J T E!

Spolupořádají:
Letní poloha, kavárna Mlýnská, TURAS, Muzikanti z Kampy a Agentura Ant. Vrby… S pomocí Městské policie, Dobrovolných hasičů a OU MČ Praha 1, KampaNuly, Musea Kampa, Vojanovy sady s. r. o. a Malostranských novin.


Added: 07.09.2020, martin

Related photos