United Islands of Prague změna v programu! Hledají se čtyři kapely!novinka 10.09.2020, martin

17. ročník festivalu United Islands of Prague vypukne už tento víkend 11. – 13. 9. na Výstavišti Praha. Do české metropole bohužel nedorazí část avizovaných německých účinkujících, což ovšem otevírá mimořádnou příležitost dostat se do line-upu skvělého festivalu! Máte kapelu? Chcete si zahrát na United Islands of Prague na Praha Září? Hlaste se na Facebook stránce United Islands a třeba to vyjde!

Oblíbený hudební festival United Islands of Prague se zapojil do unikátního projektu Praha Září, který od 8. do 28. 9. na Výstavišti v Praze – Holešovicích představí program sestavený společně všemi stěžejními pražskými festivaly. United Islands of Prague se hned 8. 9. postaraly o zahajovací koncert v podání výtečné kapely Zrní, držitelů ceny Anděl. Hlavní program se na Výstavišti rozjede od 11. do 13. září – tentokrát v „Deutsche Edition“. „Myslím si, že tomu nakonec budeme ale říkat Česko-Německá PůlEdice a budeme doufat, že ti, kteří letos nedorazí, to dohrají příští rok.“, vysvětluje David Gaydečka „Ostatní program Praha Září i United Islands of Prague jinak platí. Skvěle vyšlo počasí a areál nabízí velký prostor k odpočinku a celý program Islands je přístupný zdarma, tak se těšíme na všechny, kdo za námi dorazí“, doplňuje. S netradičním konceptem přidat k United Islands of Prague podtitul a přivézt do Prahy hudebníky z jedné země, naposledy z Británie, přišli organizátoři minulý rok a nápad sklidil mnoho pozitivních ohlasů. Letos tedy pozvali talentované hudebníky ze sousedního Německa, jejichž účast ovšem na poslední chvíli ovlivnilo rozhodnutí německé vlády kvůli šíření koronaviru zařadit Prahu na seznam rizikových oblastí.

Na United Islands of Prague samozřejmě nebudou chybět čeští a slovenští interpreti! Mezi nimi hvězda českého hip hopu skupina Prago Union, zpěvák Tomáš Klus, rocková kapela Genuine Jacks ze Slovenska, bratislavské dreampopové uskupení Tolstoys, pražská indierocková skupina Dalekko nebo slovenský trapový hudebník Edúv syn. Vstup na festival si zajistíte bezplatnou akreditací na www.prahazari.cz.

Více informací na sociálních sítích a webu festivalu https://www.unitedislands.cz/.