Michael Kocáb představil nový klip k projektu Aftershocks a další svoje aktuální počiny a plánynovinka

Michael Kocáb představil nový klip k písni Aftershocks ze stejnojmenného alba, které loni vydal spolu s dalšími věhlasnými hudebníky – fenomenálním bubeníkem Virgilem Donatim, basovou legendou Billy Sheehanem a dlouhodobým spolupracovníkem, vynikajícím kytaristou Glenem Proudfootem. Jedná se již o třetí videoklip k projektu: „Materiál považujeme za dobrý a proto cítíme potřebu zpracovávat ho i vizuálně,“ dodává Kocáb. I pro tento klip se podařilo získat sekvence natočené Virgilem Donatim. Podobně jako u předchozího Praying si Kocáb s Proudfootem pozvali hosty: Ivu Pazderkovou, Jiřího Hrubeše, Varhana Orchestroviče Bauera, Janu Kratochvílovou, Pepíka Novotného ad.
Skladatel a hudebník Michael Kocáb strávil první čtvrtletí letošního roku komponováním hudby pro třídílný televizní film Jan Hus. Podle románu Evy Kantůrkové ho natočil Jiří Svoboda s kameramanem Vladimírem Smutným. Film vyšel nyní na 3DVD i s bonusovým CD s Kocábovou hudbou, suitou pro symfonický orchestr a smíšený sbor: Jan Hus – Memento Mei.
Průběžně se ale umělec věnuje i přípravě materiálu pro album Aftershocks 2, které by chtěl vydat napřesrok. Před dokončením má i další sólové album, které nahrál v sestavě bývalého Pražského Výběru II. Jedná se o kombinaci rockové hudby s prvky techno. Chystá také pokračování výběrového 3CD Zlatá kolekce, které vyšlo k jeho loňským šedesátým narozeninám. Tentokrát bude sestaveno z jeho nikdy nevydaných klasických, filmových a scénických hudebních děl. Zároveň nedávno dokončil námět k celovečernímu filmu Pražákům, těm je hej II. Ostatně Pražský Výběr chystá novinkové album na příští rok.

Podívejte se na klip Aftershocks:Zde můžete vidět předcházející klipy:

Anna Drops


Praying


Zde se můžete podívat na EPK k projektu Aftershocks:Added: 30.07.2015,

Related photos

foto