Pokáč spojil hudební síly s B-Side Band a vydává skladbu Co z tebe bude v nové aranži i s videoklipem. Píseň je součástí alba Folk Swings.novinka 30.10.2020, martin

Druhým singlem z alba Folk Swings, které vychází dnes pod Universal Music, je sympatická hříčka Co z tebe bude, za níž stojí známý textař a zpěvák Pokáč. Nové aranžmá písni dodalo na působivé vážnosti a videoklipem Pokáč potvrdil svou muzikantskou všestrannost. Album Folk Swings nabízí legendární skladby ve swingových úpravách, kterých se ujaly folkové legendy v čele s Jarkem Nohavicou, Vlastou Redlem, Samsonem Lenkou, Radkem Pastrňákem nebo Slávkem Janouškem. Na albu zazní také popové hlasy Ewy Farne, Vojtěcha Dyka, Pokáče, Petra Rybíze Tomana, Kristýny Daňhelové a dalších, kteří ztvárnili nové verze již zesnulých autorů. Celý projekt Folk Swings se uzavře dvěma brněnskými koncerty, které se uskuteční v květnu v SONO centru.Za projektem Folk Swings stojí Josef Buchta, producent desky a bandleader kapely B-Side Band, který přiznává, že společně s aranžérem a pianistou Petrem Kovaříkem nosil myšlenku projektu v hlavě už 12 let. „Velkou inspirací pro nás byla bezpochyby deska Paula Anky Rock swings, která je dle mého názoru skutečně hudebním skvostem. Ale dát dohromady všechny muzikanty se zdálo několik let absolutně nemožné. Až do chvíle, kdy přišla nepříjemná korona krize, která však dala všem čas a konečně prostor na uskutečnění dávných nesplněných vizí, přání a snů," říká Josef Buchta.

O spolupráci s B-side Bandem a projektu Folk Swings mluví Pokáč jako o skvělé zkušenosti „být součástí projektu Folk Swings je ohromná čest. Když jsem dostal nabídku, ani chvilku jsem neváhal. To, že zrovna písnička Co z tebe bude jde ven jako singl společně s albem, je bomba," komentuje Pokáč.

O aranžmá své písně Co z tebe bude se Pokáč rozpovídal a prozradil i něco málo o novém videoklipu, který režíroval Jakub Mahdal. „Myslím, že ještě nikdo můj song podobně nepředělával, to pro mě byla novinka. Respektive občas mi lidé posílají různé covery, někdy je to super, někdy je to hrůza. Navíc jsem ještě nikdy, pokud vím, nenahrával v Brně, i to bylo poprvé," říká Jan Pokorný aka Pokáč a dodává, že „je vidět (a slyšet), že na tom dělala banda profíků, snad jsem jim to moc nezkazil. Přijde mi skvělý, že někdo dokáže vzít jakýkoli song a sepsat z toho takové veledílo pro milion nástrojů, které ve výsledku parádně šlape. Klobouk dolů."

Za námětem videoklipu stojí samotný zpěvák spolu s režisérem Jakubem Mahdalem. „Vzhledem k situaci jsme chtěli natáčet v co nejmenším počtu lidí, takže ve finále jsme tam vlastně byli jen já a Kuba za kamerou. Ale je tam i téměř celý orchestr i s osvětlovačem a diváky...no nechte se překvapit," láká ke sledování klipu Pokáč.

O většinu nových svěžích aranžmá na albu Folk Swings se postarali Petr Kovařík a Pavel Zlámal, jejichž tvorbu všichni zapojení umělci vyzdvihují. „Aranž byla skvělá, já to nazpíval, jak to umím, a snad to nějak dopadlo – podle mě to zní super," komentuje Pokáč a Vlasta Redl mluví o tom, jak se mu interpretovaly jeho písně v novém znění: „Petr vycházel z mých aranžmá, v jakých jsem je nahrál na desky, k tomu „jen připsal ty dechy", což nechci nijak zlehčovat, odvedl na té desce obrovský kus skvělé práce, známe se spolu od jeho jinošských let, kromě toho, že je neuvěřitelně nadaný (hraje doslova na co sáhne), je mimo jiné i geniální „ajťák", už léta nám „křísí z mrtvých" neopravitelné počítače a vytahuje z nich ztracená data. Umí toho tolik, že z něho kamarádi mají mindrák a říkají mu posměšně da Vinci. Věděl jsem, s kým mám tu čest, tak jsem mu nechal volnou ruku. A dobře jsem udělal."

Umělci projektu Folk Swings zvou k poslechu alba a také na jeho vyvrcholení, jímž budou dva koncerty, které se k této příležitosti uskuteční v květnu v SONO centru v Brně.