Annet X konečně vydává svoji první velkou deskunovinka 27.11.2020, martin

Annet X už od začátku roku pracuje s producentem, který si říká Radimo, a kameramankou Veronikou Donutkovou na svojí debutové desce s názvem Až budu velká, chci být Aneta Charitonova. A tahle crew se dočkala. Po zveřejnění prvních dvou videosinglů Spicylicious a Dívka s květinou jejich deska vychází v pátek 27.11. na všech digitálních platformách.Je to její první věc? Debut? To zdaleka ne. V rodinné kapele zpívá ANNET X od 4 let, od 15 pak začíná vydávat první velmi úspěšné singly na labelu Championship Music a ve 20 jí ucelenější formát EPčka vychází na labelu Mike Roft. Na začátečníka docela slušnej výkon. Teď dovršila plnoletosti a ve 21 letech si desku vydává sama. A téměř sama na ní i zpívá. Sekunduje jí jen jediný host za mikrofonem a tím je slovenský rapper Karlo, jeden ze zakladatelů labelu Milion+.

Říkejme tomu spíš statement. Čirá snaha nedělat hudbu na kalkulačce, ale naopak touha vytvořit poctivý „lovebrand“ pro svoje budoucí fanoušky. Proč budoucí? Sound celé desky se rozhodně netočí kolem trendem nadužívaného 808 drum machinu zaměřeného jen na novou generaci Z. Annet X chce ukázat, že umí udělat jak poctivou RnB baladu, tak temnější věci na hraně rapu, ale i úderné party tracky. Chce cílit jak na lidi, kteří už ji znají, ale stejně tak otevírá náruč i všem ostatním, komu na scéně chybí moderní RnB v češtině. A je jedno, kolik je vám let. Tahle muzika nemá doporučenou cílovou skupinu, ani datum spotřeby.

“Nechtěli jsme žádnou kompilaci solitérních singlů. Je to lehce autobiografický příběh, kterým nás Annet X skrz jednotlivé tracky provází na svojí cestě showbussinesem. Prostředím, ve kterém je jako ryba ve vodě, ale které jí nejen utvářelo, ale i dávalo pěkně zabrat.” říká Radimo, producent desky. Tedy téměř celé desky. Jeden beat udělal NobodyListen a druhým beatem celou desku krásně uzavírá bubeník Champion Soundu jménem Gury. V několika produkcích se objeví s kytarou nebo basou i další člen této kapely – Mrak aka DJ Jeffology, na klávesy hraje Jirka Vidasov, se synth basou přiložil ruku k dílu Ondra Hauser nebo s kontrabasem Pawellbass.

Kombinace stylů, vše z vlastních zdrojů. A stejné je to i se zvukem. Mix D.Kop a master Tomáš Sochůrek Studio Jižák.

Je to ale hlavně o Annet X a reflexi jejích posledních 6 let na scéně. Sny, první singly a jejich magický úspěch, práce, vztahy, rozjeté momenty i pády, rodina. S tím vším se vyrovnává na ploše 15 tracků, napříč škatulkami žánrů, s moderním zvukem i špínou starých samplů. Tak zní deska Annet X. České RnB. Lovebrand pro všechny, kdo jsou ready přistoupit na její hru.

Annet X – Až budu velká, chci být Aneta Charitonova vychází 27.11. na všech digitálních platformách a brzy i na vinylu.