Jak se Berenika Kohoutová připravovala na porod?novinka

Porod patří mezi nejsilnější zážitky v životě ženy. Je přirozené z něj mít obavy a nejinak svou předporodní cestu prožívala i herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová. Formou videa a s humorem sobě vlastním nyní odhaluje, jak se na nezapomenutelnou chvíli připravovala. Velkou oporou jí byl partner, kterého ve videu sehrál Jaromír Nosek. Ovšem tu zásadní roli tu hraje český produkt, balonek Aniball.

Herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová má téměř roční dceru Lolu, ale na porod je dotazována stále. Rozhodla se jít tedy s kůží na trh a odhalit přípravu, se kterou na neznámou cestu k mateřství vyrazila. Aby minimalizovala zásahy u porodu, pořídila si na doporučení kamarádky oblíbenou pomůcku Aniball. A právě tu představuje ve vtipném videu, ke kterému si sama napsala scénář. „Rozhodla jsem se informovat o Aniballu hlavně proto, abych dodala odvahu ženám, které trápí podobné obavy z porodu, jako jsem měla já. Chtěla jsem se poctivě připravit a předejít tak případným potížím na sále. Aniball je skvělý pomocník v mnoha ohledech, já jsem byla hned po prvním cvičení mnohem klidnější, věděla jsem, co mě čeká. Tehdy mě také velmi zaujalo i to, že se jedná o český výrobek,” říká Berenika Kohoutová. Video naleznete ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=O-ObPRnWsiYV roli partnera, který se nachází v hospodě s kamarády a snaží se partnerku na dálku psychicky podpořit, uslyšíte úžasného herce Jaromíra Noska. “Nabídka zahrát si ve videu pro Aniball mě potěšila, protože jsem věděl, že to s Berenikou bude zábava. Posuďte sami,” směje se Jaromír Nosek.

Autorkou zdravotnické pomůcky Aniball je matka dvou dětí, Renata Zichová z Brna. “Ze spolupráce s Berenikou jsem nadšená, jelikož vznikla přirozeně na základě vlastní zkušenosti a video se zrealizovalo s jejím osobitým humorem. Věřím, že se díky němu dostane ke spoustě žen důležitá informace o tom, že nastávající maminky můžou průběh porodu významně ovlivnit přípravou,” říká Renata Zichová. Její vynález slouží k procvičování svalstva pánevního dna, k přípravě porodních cest, ale i ke zpevnění pánevního dna po šestinedělí. Výsledkem takového trénování s Aniballem je snadnější porod, což dokazují i odborné studie. Dalším benefitem je fakt, že ženy mají díky balonku zkušenost s tlakem, učí se s ním za pomoci dechu a změny polohy těla pracovat – vědomě se uvolnit, což je důležité pro hladší průběh porodu. S cvičením je možné začít od ukončeného 36. týdne těhotenství, přičemž stačí 15 minut denně a úplně ideální je konzultovat jej s gynekologem.

Význam Aniballu potvrzují také odborníci. Během šesti let, kdy je balonek na trhu, značka získala spoustu pozitivních hodnocení, a to i od zvučných jmen z řad lékařů. Jedním z nich je známý gynekolog a porodník Miroslav Verner, který dlouhá léta působil v podolské porodnici v Praze nebo vyhledávaný primář Porodnice Rakovník Radek Poláček a mnoho dalších. Klinickou studii a veškeré informace naleznete na webu www.aniball.cz.


Added: 27.11.2020, martin

Related photos