Lenka Dusilová dnes vystoupí s Aid Kidem v televizi Naživonovinka

Dnes, v pondělí 30. listopadu 2020, odehraje Lenka Dusilová spolu s Aid Kidem, který je spolutvůrcem zvuku jejího nového alba ŘEKA, první živý koncert v přímém přenosu nového celoplošného vysílání televize Naživo, na němž představí též některé písně z tohoto alba. Jejich společný koncert pro platformu Naživo bude unikátní formátem i obsahem. Půjde o komorní koncertní propojení Lenky Dusilové a Aid Kida, jejichž vystoupení bude natáčeno ve specifickém (autentickém přírodním) prostředí, nasnímaném kameramanem Martinem Doubou v režii Viktora Tauše, kdy se samo prostředí i divák stanou součástí hudby.

Koncept Filmu Naživo vyvinul režisér a producent Viktor Tauš spolu s Martinem Doubou v průběhu první vlny pandemických opatření na jaře 2020; později se stal základem uměleckého konceptu celoplošného vysílání nedávno vzniklé televize Naživo. Jejím cílem je přinášet divákům autentickou „živou“ kulturu v době uzavření divadel, kin a koncertních sálů. Televizi Naživo založil Viktor Tauš spolu s ředitelem divadla Jatka 78 Štěpánem Kubištou a uměleckým šéfem Cirku la Putyka Rostislavem Novákem. Televize Naživo vysílá terestricky a simultánně na internetu, na stránkách www.nazivo.art.

Lenka Dusilová spolupracovala s Viktorem Taušem a Martinem Doubou již na natáčení videoklipu k syrové triphopové písni „Vlákna“ z alba ŘEKA, který měl premiéru 23. listopadu.

ŘEKA, která od svého vydání sbírá nadšené ohlasy kritiků i posluchačů, vychází tento týden také na dvojvinylu. Bude k dostání v e-shopu vydavatelství Animal Music (www.animalmusic.cz) a v distribuční síti Supraphonu.


Added: 30.11.2020, martin

Related photos