Komedie Matky představuje ústřední píseň Ondřeje Brzobohatého, Bereniky Kohoutové a Jakuba Prachařenovinka

Nová česká komedie Matky představuje svou ústřední píseň a videoklip. Píseň Matky složil Ondřej Brzobohatý, vložil do ní životní příběh a zážitky čtyř hlavních hrdinek a všech matek, k nazpívání přizval rodiče malých dětí – Bereniku Kohoutovou a Jakuba Prachaře.Hlavními postavami filmu jsou čtyři kamarádky, které ztvárnily Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková a Gabriela Marcinková. Každá z nich je nebo brzy bude matkou a řeší svoje problémy, svoje muže, svoje děti...

Zpěvačka a herečka Berenika Kohoutová se proto jako novopečená maminka v písni Matky skutečně „našla". „Mateřství je věc, která se rozhodně nedá obsáhnout v jedné písni, filmu, seriálu, ani osmdesátihodinovém dokumentu! Ale rozhodně stojí za to se o to pokusit a myslím, že píseň Matky mateřství přibližuje opravdu vtipně," říká Berenika Kohoutová, maminka desetiměsíční Loly.

Ondřej Brzobohatý je vedle ústřední písně Matky zároveň autorem hudby k celému filmu. „Největší inspirací ke složení hudby mi byl snímek samotný. Herci, scéna, kamera, dynamika střihu – to všechno vás inspiruje a dokáže navodit ten správný pocit, kdy se rozhodujete, jaká hudba se kam hodí," vysvětluje hudební skladatel Ondřej Brzobohatý. Na filmu ale začal pracovat ještě před samotným natáčením. „Musel jsem napsat i pár písní, které jsou součástí děje, protože je tam zpívá Vladimír Polívka," prozradil více o filmu. Vladimír Polívkatotiž představuje mladého muzikanta, který se dvoří vdané Petře Hřebíčkové. Jestli mu žena nespokojená v manželství s věčně pracovně vytíženým Jiřím Langmajerem podlehne, se už ale diváci dozvědí v kinech.

Jakub Prachař hraje obětavého přítele prvorodičky Hany Vagnerové, který je nucen natáčet i její porod. Proto produkce velmi ocenila, když kývl na nabídku nazpívat song s Berenikou Kohoutovou. „My muži chodíme na filmy, které se jmenují James Bond, Hvězdné války a tak dále. Ale myslím si, že i na tenhle film určitá skupina mužů přijde, protože tak držíme prapor genderové rovnosti, která v téhle době tak strašně zaniká," vysvětlil herec.

Střih videoklipu má na svědomí Štěpán FOK Vodrážka. Snímek Matky produkuje společnost Up&Up production Moniky a Jana Schwarczových, distributorem je společnost Bontonfilm. Premiéra filmu byla s ohledem na zavřená kina posunuta na rok 2021. Píseň Matky vydává Universal Music.


Added: 10.12.2020, martin

Related photos