Srdcová píseň Jarka Nohavici Zatímco se koupeš dostala novou aranž a vychází spolu s videoklipem v rámci projektu Folk Swingsnovinka 10.12.2020, martin

Skladba Zatímco se koupeš je oblíbenou písní Jarka Nohavici, který ji napsal už v roce 1983. Na albu Darmoděj a další vyšla o dvanáct let později. Nyní skladba vychází jako třetí píseň s videoklipem pod Universal Music ve spolupráci s agenturou BUJOART v rámci projektu Folk Swings, který nabízí legendární skladby ve swingových úpravách, kterých se ujaly folkové legendy v čele s Jarkem Nohavicou, Vlastou Redlem, Samsonem Lenkem, Radkem Pastrňákem nebo Slávkem Janouškem. Zatímco se koupeš díky obrovskému úspěchu i tématice Vánoc dostává vizuální podobu. O režii klipu se postarala Hana Mikolášková, o střih Jan Turek a Ferdinand Mazurek stál za kamerou.Za projektem Folk Swings stojí Josef Buchta, producent desky a bandleader kapely B-Side Band, který k výběru písně Zatímco se koupeš na desku říká: „Chtěli jsme mít na albu dvě až tři krásné balady. Z Jarkovi tvorby jsme chtěli určitě Zatímco se koupeš. Souhlasil a vybral ještě Ježíška a Plebs blues." Navíc doplňuje, že Jarkova hudba ho provází celý život. „Vyrostl jsem na ni. Je to největší básník současnosti," říká Josef Buchta.

„Píseň Zatímco se koupeš jsem napsal už v roce 1983, kdy jsem začínal veřejně vystupovat. Hraju ji 37 let a mám ji pořád rád. Párkrát za život se podaří napsat píseň, která Vás neotravuje ani po tolika letech a hrajete ji rád. Tohle je ten případ," zaznělo od Jarka Nohavici, který si spolupráci s B-Side Band velmi užil a byl rád, že mohl být u toho.

Album Folk Swings nabízí také popové hlasy Ewy Farne, Vojtěcha Dyka, Pokáče, Petra Rybíze Tomana, Kristýny Daňhelové a dalších, kteří ztvárnili nové verze již zesnulých autorů. Celý projekt Folk Swings je k poslechu fyzicky i na stremovacích službách. Projekt se uzavře dvěma brněnskými koncerty, které se uskuteční v květnu v SONO centru.