Femme Fatale v Paláci Akropolisnovinka 22.12.2020, martin

Hudební série Femme Fatale ve spolupráci s Palácem Akropolis chystá na úterý 22. prosince speciální vánoční koncert. V rámci dvouhodinového programu zahraje v Akropoli šest zásadních zpěvaček domácí hudební scény: Radůza, Bára Zmeková, Katarzia, Never Sol, Amelie Siba a Tea Sofia. Sérii koncertů mohou diváci z pohodlí domova sledovat od 20 hodin online na facebooku Paláce Akropolis. Večer se ponese v duchu podtitulu „Ženy pomáhají ženám“ – během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma, která se aktivně věnuje problematice ženského bezdomovectví.

Předvánoční večer nabitý příjemně komorní atmosférou nakoukne do tvorby těchto hudebnic: Radůza – držitelka několika zlatých Andělů a Českého slavíka vydala na konci října koncertní album s názvem Kupředu plout. V Paláci Akropolis představí ve speciálním setu s banjem a ukulele zbrusu nové písničky! Dále vystoupí Katarzia, slovenská zpěvačka a skladatelka žijící v Dejvicích, která navzdory pandemii vydala na jaře nové album s názvem Celibát. Úplně poprvé se představí v Paláci Akropolis písničkářka Amelie Siba patřící mezi nové naděje domácí alternativní scény. Talent této hudebnice potvrzují i dvě čerstvé nominace na hudební ceny Vinyla v kategoriích Objev roku a Deska roku. Dalším zjevením na současné pop scéně je mladá zpěvačka a skladatelka se srbsko-litevskými kořeny Tea Sofia, která rovněž zahraje v prostorách Akropole pve své premiéře. Vítězka letošního ročníku Czeching Radia Wave vydala nedávno debutové album STANI, kde zpívá jak v angličtině, tak ve své rodné srbštině. Mezi vystupujícími nebudou chybět ani zpěvačky Never Sol a Bára Zmeková, které tentokrát syntezátory a klávesy vymění za akustický klavír.

Koncert Femme Fatale v Paláci Akropolis
22. 12. 2020 od 20:00
FB událost: https://www.facebook.com/events/201996061473719

Výtežek z koncertu poputuje neziskové organizaci Jako Doma – https://www.donio.cz/JakoDoma


O Femme Fatale:
Koncertní série Femme Fatale pravidelně představuje tuzemskému publiku výrazné ženské osobnosti z celého světa na poli současné hudby. Mezi vystupujícími umělkyněmi se v minulosti objevila například Susanne Sundfør, Ane Brun, Princess Chelsea, Juana Molina, Amanda Palmer nebo Agnes Obel.