Rodinná pohoda sálá z titulní písně Samotní nejsme nic k novému seriálu Kukačky. Lenka Filipová ji nazpívala se svou dcerou Lennynovinka

Autoři seriálu požádali Lenku Filipovou a Lenny, zda by pro Kukačky nazpívaly společně píseň s tématem rodičovství. Vznikla skladba Samotní nejsme nic, duet o vztahu rodiče k dítěti. Její kratší verze se v seriálu objevuje jako znělka, ale zazní i v celé stopáži. Píseň složil David Solař, který ji spoluprodukoval s Marcusem Tranem, text napsala Ester Brožová. Videoklip k písni režíroval Marek Jarkovský, jenž do něj zakomponoval i archivní záběry z dětství, čímž klip získal rodinnou atmosféru.Píseň Samotní nejsme nic je po třech letech novou skladbou, kterou Lenka Filipová posílá do éteru. Navíc jako duet. Zcela výjimečně se svojí dcerou Lenny, jež Lenku doprovází na piano a překvapivě angličtinu vyměnila za češtinu. „Písnička v češtině a písnička s mojí mamkou byly asi dvě nejčastěji kladené otázky, se kterými jsem se v posledních letech setkávala. Jsem proto ráda, že posluchačům můžeme nabídnout něco nového, co splňuje obojí," dodává s úsměvem Lenny.

Klip k singlu vznikl během prosince pod vedením Marka Jarkovského, který vklusně propojil záběry ze seriálu i z osobního archivu zpěvaček. Natáčelo se ve studiu producenta Davida Solaře, jenž píseň sprodukoval s hudebníkem Marcusem Tranem.

„Díky dějství seriálu dostává písnička v očích diváků daleko hlubší rozměr, a to u nás také hrálo podstatnou roli, když jsme se pro tuto spolupráci rozhodovaly. I proto bylo pro nás důležité ukázat kousky seriálu i v klipu," zaznělo od Lenky Filipové. „Rodinnou" atmosféru videoklipu pak umocňují jedinečné záběry z videoarchivu Lenky Filipové a Lenny.

„Tento singl určitě není naší první ani poslední spoluprací, ale myslíme, že názorně ukazuje, že na věci musí být ten správný čas," shodují se Lenny s Lenkou.

Příjemnou rodinnou atmosféru nabízí, i přes silné téma, také seriál samotný. První díl uvede Česká televize tento pátek na programu ČT 1 od 20:10. Za projektem stojí scenárista Jan Coufal a producenti Filip Bobiňski a Petr Šizling. Režie se ujal Biser Arichtev.


Added: 08.01.2021, martin

Related photos