Směs současného folku a elektroniky hraje na první desce tuzemské kapely FoxO. S hosty Terezou Vytiskovou a Marií Kieslowskinovinka

Debutové album ADAM od šestičlenné skupiny FoxO obsahuje celkem jedenáct skladeb. Jejich produkci si vzal na starost Martin Přikryl a finální mastering desky vznikal v londýnských Metropolis Studios.

Už koncem roku 2018 nahráli členové kapely veškerý materiál pro připravované debutové album. Jako producenta nakonec zvolili Martina Přikryla (The Prostitutes, Appolinaire, Wild Tides a další), který pro nahrání nástrojů vybral Tajný studio Honzy Brambůrka. V létě a během podzimu 2019 nabrali zpěvy společně s hosty, kterými jsou Tereza Vytisková (ve skladbě Horizont událostí a Oráč) a Marie Kieslowski (song Brány). Finální mastering vznikl v londýnských Metropolis Studios u Andyho „Hippy" Baldwina, který v minulosti spolupracoval na nahrávkách kapel Oasis, Blur, nebo Faith No More.Frontman FoxO, textař a zpěvák Wiky označuje jejich tvorbu za mix současného folku s elektronikou, který podporuje autentické české texty se silnými příběhy. „Adam je pro nás nahrávka, které jsme dali to nejlepší z nás. V daném čase a možnostech je bez jakéhokoliv kompromisu. Chtěli jsme v dnešní době "singlové" znovu rehabilitovat význam dlouhohrající nahrávky. Pořadí i výběr písniček je záměrně zvolený tak, aby posluchače po celou dobu udržovaly v pozornosti. Aby pobavily, pohladily i dojaly. Aby měl chuť si to dát po závěrečném gongu ještě jednou," vysvětluje za kapelu kytarista Martin Čermák pocity ohledně nahrávky.

O grafické zpracování obalu desky se postaral Radim Pavlica.


O skupině FoxO:

V roce 2013 založilo autorské duo, které tvoří frontman, zpěvák a textař Jan „Wiky" Wilkner a kytarista Martin Čermák kapelu FoxO.
Hudební směs současného folku a elektronických prvků fungovala k jejich malebným českým textům a stala se dominantní cestou jak pro živé hraní, tak pro dlouho připravované debutové album Adam. Aktuální sestava se, kromě už zmíněných dvou členů, postupně rozrostla o Markétu Pospíšilovou (violoncello), Ondřeje Valáška (housle), Vladimíra Zemana (perkuse, pady), a Markétu Kratochvílovou (baskytara).

Z médií:
„Takhle má, dle mého názoru, znít adept na nominaci v Andělech v kategorii alternativa," napsal o ADAMOVI Dany Stejskal (magazín Headliner).

„Už jste slyšeli náš nový Tip týdne? Bude se vám líbit, jestli máte rádi: Zrní, Zvíře jménem podzim nebo Psí vojáky." Tak album přirovnal Majkláč (Bandzone.cz).


Added: 21.01.2021, martin

Related photos