Soul v češtině? Nahrávky zdejšího nezávislého labelu pouštějí Djové i v Brooklynu.novinka 01.02.2021, martin

Tuzemské vydavatelství Memory Records Prague, které se specializuje na cover verze americké soulové hudby v češtině, přichází s novým singlem. Skladba s názvem Celodenní je českým remakem hitovky The Walk od průkopníka současného soulu Mayera Hawthorna.

Pražské nezávislé vydavatelství Memory Records Prague si pomalu získává své místo na slunci v Čechách i v zahraničí. Se zaměřením na zdánlivě okrajový žánr – soulovou hudbu v češtině vydávanou na vinylových singlech – jsou u nás unikátem. A vypadá to, že se jim daří. Minulý singl s názvem Ach, bože zvedni telefon vydaný v prosinci roku 2019 bodoval jak v éteru českých rádií, tak u zahraničních sběratelů vinylových desek. Labelový singl v češtině se objevil například v playlistech Chances with wolves, které většinou nové nahrávky nepoužívají. Skladbu hraje i známy americký DJ Prestige.„Překvapilo nás, že se naše hudba tak dobře ujala i v zahraničí. Náš český cover skladby My God Has A Telephone sdíleli na sociálních sítích všichni původní autoři včetně renomovaného zpěváka Aarona Frazera. Napsal o nás prestižní americký blog a objevili jsme se také v mixu kultovních brooklynských DJů. Doufáme, že to tak bude pokračovat,“ bilancuje manager labelu Milan Dedera.

Nová nahrávka s názvem Celodenní vychází i na digitálních platformách a stejně jako u minulého počinu labelu se jedná o českou cover verzi prověřené soulové hitovky. Původním autorem songu je celosvětová ikona současného soulu Mayer Hawthorne, kterého si čeští fanoušci mohou pamatovat z hostování na pražském koncertu Bruno Marse. Česká verze nejúspěšnější Hawthornovy nahrávky The Walk pojednává o tom, jak je těžké rovnat během celodenní šichty bedny ve skladu, když vás doma čeká nedočkavá přítelkyně.

Pod názvem interpreta Karol & jeho kapela se skrývají hráči studiové kapely labelu Memory Records Prague. Jedná se o stejné hudebníky, kteří se objevili na předchozím singlu labelu s tím rozdílem, že vokalistku Ninu Marinovou (Nina Rosa) vystřídal zpěvák Karol Komenda. Tím podobnost s předchozím releasem nekončí - i na této nahrávce slyšíme slovenského interpreta zpívat český text s lehkým přízvukem. Vedle slovenského zpěváka a talentovaného kytaristy Karola Komendy (Karol Komenda Group, Ben Cristovao) tvoří kapelu Adam Novotný (Hentai Corporation), Daniel Novotný (Madhouse Express), Matouš Holienčin (Emma Smetana) a Přemysl Matějovic (Barbora Poláková).
Vinylový singl Karol & jeho kapela – Celodenní vychází na přelomu února a března 2021. Na desce se vedle vokální verze objeví také surf-rockový remake skladby ve stylu soudtracků k Tarantinovým filmům.