Miro Žbirka bude intenzivně komunikovat přes La Manchenovinka

Miro Žbirka se letos na podzim vrátí na televizní obrazovky ČT Art s třetí sérií své hudební talk show Doupě. Ovšem, než se tak stane, připomeňte si skvělou atmosféru a nevšední hudební setkání s hosty druhé řady oblíbeného pořadu, která právě vychází na DVD. V unikátním prostoru pražského klubu Doupě (s pódiem větším, než je hlediště) Meky přivítal například Michala Pavlíčka, Viléma Veverku, Václava Neckáře, Davida Kollera, Michala Dvořáka a mnoho dalších. Hrálo se, zpívalo, povídalo, vzpomínalo…

Příležitost užít si legendárního zpěváka a skladatele „live“ na koncertním pódiu se naskytne 27. února, kdy je v Lucerna Music Baru v plánu online koncert Miro Žbirka pro Londýn organizovaný londýnskou agenturou Pishter Ltd. Spolu s britskými fanoušky jej mohou sledovat i ti domácí, a to prostřednictvím sociálních sítí – na Facebooku a Instagramu Mira Žbirky + Facebooku 2media.cz, Instagramu 2media.cz.

Letos se bude také slavit! Právě před 20 lety totiž vznikl zdařilý multiplatinový počin – Modrý album s hity Co bolí to přebolí, Mám rád a dalšími. Při této příležitosti vyjde znovu v limitované edici na vinylu i se speciálními bonusy. Provázet jej bude video „Making of Modrý album“ v režii Šimona Šafránka, jehož dílem je i úspěšný celovečerní dokument MEKY.

Rok 2021 s Mirem Žbirkou bude opravdu pestrý. Mnoho zajímavého se dozvíme z připravované série podcastů – rozhovorů (o hudbě i životě) přes La Manche mezi Mirem a jeho synem Davidem žijícím v Londýně. A nové autorské album? Skladby na něj už má Meky hotové, letos se bude natáčet a v příštím roce by očekávaná novinka měla jít do prodeje.


Added: 04.02.2021, martin

Related photos

foto