Post-hudba vydala singl Slepé mouchynovinka

Pražské elektropopové duo post-hudba se po necelých dvou letech hlásí s novým elpíčkem. Nahrávka, kterou už loni v prosinci předznamenal pilotní singl Bezpečí a klid, se jmenuje Svět na konci roku nula a její vydání je naplánováno na pondělí 1. března.

Zatímco první deska Není se na co těšit tematicky navazovala na trojici starých EPs a jejich stěžejní motivy samoty, intimity a mezilidských vztahů, na novince se kapela poprvé vydává mimo komfortní zónu. Všech dvanáct skladeb reflektuje realitu pandemického “roku nula”, včetně nového singlu Slepé mouchy. “Ta skladba je o vyčerpání, o apatii, o přijetí faktu, že svět teď prostě vypadá takto a nikdo s tím nedokážeme nic udělat,” vysvětluje frontman Dominik Zezula.“Slepé mouchy, stejně jako celá deska, zní mnohem víc elektronicky,” doplňuje producent Tomáš Havlen, který v nových skladbách posouvá zvuk kapely dále od popových a indie kořenů směrem ke klubové hudbě, industriálu, trapu, ale i metalu a noise: “Pořád platí, že chceme, aby post-hudba proplouvala mezi hranicemi žánrů a existovala tak trochu ve svém vlastním světě.”

Album Svět na konci roku nula vyjde ve spolupráci domovského labelu Bad Names a platformy Full Moon Forum. Release 1. března bude digitální, v průběhu roku kapela plánuje vydat desku i na vinylu.

post-hudba: Svět na konci roku nula
1. Do práce přes Nuselák, z práce přes Nuselák
2. Bezpečí a klid
3. Hráli jsme v Berlíně
4. Slepé mouchy
5. Modřínový háj
6. Až srdce by se ustrnulo nad tím co v nás zanechala zima
7. Myšlenka na pomalejší svět
8. První sníh v Podolí
9. Čtvrtfinále Ligy mistrů
10. Nemůžu dál
11. Digitální popel
12. Zlomový ráno nula


Added: 12.02.2021, martin

Related photos