Bez smokingu! posílají osobní vzkaz Je mi fajnnovinka

Neudělat žádnou reklamu k vydání cédéčka znamená, že jsme jako nová kapela na českém mediálním trhu odsouzeni utonout v širých vodách internetu, jen to žbluňkne. Ale chvástat se nám příčí, takže jak na to? Oukej lidi, pojďte nás prostě podpořit a všimněte si našeho debutového alba Je mi fajn. A proč? Třeba proto, že se líbí i našim manželkám.

Vypotit ze sebe nicneříkající článek o písničkách na našem albu Je mi fajn a tvrdit, jak jsou boží a že si je musíte všichni koupit… jo, to můžeme. Ale my chlapi z kapely BEZ SMOKINGU! si myslíme, že si naši posluchači nestahují muziku jen kvůli dobré reklamě. Tak to chceme zkusit upřímně.Po několika sezonách hraní po klubech a fesťácích jsme se rozhodli, že některé věci zakonzervujeme do albíčka. Myslíme si, že se nám to povedlo dobře. Proto jsme se rozhodli nabídnout ho veřejně. Oslovili jsme za tím účelem největší český vydavatelský dům Supraphon, kde nás neposlali k šípku, ale nabídli nám svou službu Prodejhudbu.cz.

Album Je mi fajn vychází hlavně online a obsahuje 8 songů, z toho o dvou si myslíme, že mají potenciál oslovit i rádia. Tak jsme jimi celé album zarámovali – první věc Je mi fajn je pohodová písnička, která má člověku nakopnout náladu. Zkušenosti vypozorované od manželek praví, že to funguje. Osmá písnička Ještě lítám je povzdech stárnoucího kytaristy nad rozlitým kafem. Její tklivé kytarové riffy se člověku zavrtají pod kůži a už se nepustí.

Kromě těchto dvou pecek dotváří mozaiku humorné písničky o holkách Nová šéfová (ochutnat můžete níže prostřednictvím animovaného videa) a Ferda mravenec, smutné písničky o holkách Až se ráno probudím a Roboti, jeden komický shopaholický song Slušný gatě a zpověď z čekárny u stomatologa Bolavý zuby. Fajnšmekři mohou zkusit odhalit v našich textech odkazy na Járu Cimrmana a Karla Čapka.

Teď přichází chvilka reklamy. Tady je odkaz, kde si naše album můžete stáhnout online, a to buď vcelku, anebo po jednotlivých skladbách: www.supraphonline.cz/album/615832-je-mi-fajn

Není to ale jediné místo na netu, kde by mělo být k dostání. Seženete ho na iTunes, Spotify, MusicJetu nebo třeba Google Play a dalších hudebních serverech. Tak ho snad neminete.

Co dodat? Budeme rádi za každého posluchače, který si některý náš song koupí nebo ho třeba opatří manželce jako dárek. Jestli si děláme iluze ohledně prodeje, je dobrá otázka. Těžko říct – doufáme, že nám výdělky zaplatí pár měsíců ve zkušebně. Kdyby se vrátily náklady na výrobu albíčka, byla by to pecka. No a frontman by chtěl pod stromeček novýho fendera.

O kapele Bez smokingu!
Jsme parta pěti kluků a hrajeme rockově. Dvě třetiny repertoáru, který čítá kolem čtyřiceti songů, tvoří naše vlastní skladby. Covery (ovšem s autorskými českými texty) hrajeme například od kapel Metallica, ZZ Top a Midnight Oil – to jen pro orientaci, co se od nás dá zhruba očekávat.


Added: 16.03.2021, martin

Related photos