Dolls in the Factory vydali EP Phoenix. Jeho název symbolizuje znovuzrození kapelynovinka

Poprocková kapela Dolls in the Factory vydává čtyřpísňové EP Phoenix. Obsahuje už dříve vydaný singl Stop for a Minute, jeho videoklip slaví úspěch na YouTube, kde nedávno překonal skvělých 100 000 zhlédnutí.

Bájný pták Fénix zemře spálením sebe samého a ze svého popela se opět narodí. Tohle přirovnání bere na sebe i kapela Dolls in the Factory, popisuje tak období, kdy sestavu v roce 2014 opustil Mirai Navrátil. Po sedmi letech stojí kapela na novém začátku, jejich znovuzrození symbolizuje právě nahrávka Phoenix. „Kdekdo nám předpovídal konec, když nás opustil původní zpěvák, ale my jsme znovu vstali z popela a tady nás máte :)," vysvětluje za kapelu význam názvu Phoenix Martin Velička.Dolls in the Factory na EP pracovali s přestávkami necelý rok, všechny songy jsou v angličtině. O texty se postaral baskytarista Martin Velička, zpěvák Vojtěch Václav Švanda a kytarista Ondřej Pavelka, na hudbě se podílela celá kapelní sestava.

V létě vydají Dolls in the Factory videoklip k dalšímu ze songů obsažených na EP, do konce roku plánují vydání plnohodnotného alba. „Moc si přejeme, aby se co nejdříve vrátilo vše do normálu a my mohli představit naše nové skladby lidem na koncertech," doufají, stejně jako další hudební interpreti, Dolls in the Factory.

Dolls in the Factory - Stop for a Minute
Čtveřice Dolls in the Factory z Frýdku-Místku funguje od roku 2011. Vydala EP Hurricane (2012) a album Statues (2013). Jejich píseň Believe zazněla ve filmu Křídla Vánoc (2013) v hlavní roli s Richardem Krajčem, se songem Change the World se zase Dolls in the Factory dostali do čela hitparády populárního rádia RockZone. Na počátku v sestavě figuroval i Mirai Navrátil, který se o tři roky později vydal jinou cestou. Po dalších personálních změnách se kapela v roce 2018 ustálila v následujícím složení: Vojtěch Václav Švanda (zpěv), Martin Velička (basová kytara), Ondřej Pavelka (kytara, doprovodné vokály) a Daniel Burek (bicí).


Added: 19.03.2021, martin

Related photos