DANIEL LANDA DOKONČIL NATÁČENÍ NOVÉHO ALBA. VYDÁ HO V DEN VELEKONCERTU.novinka

Daniel Landa dokončil natáčení svého nového alba Žito. Je to jeho novinkové studiové album po 6 letech. Vyjde v den Landova Velekoncertu v pražských Letňanech 12. září. Do běžné obchodní sítě se dostane ihned poté.

Posledním sólovým studiovým počinem Daniela Landy bylo album Nigredo (2009). Potom vydal pouze soundtrack k filmu Tacho a live záznamy ze svých vystoupení. Na novince ŽITO si Landa opět napsal hudbu a texty sám, výjimku tvoří pouze úvodní buditelská lidová píseň Bývali Čechové a adekvátně tvrdý „nářez“ To je válka! (hudba Noid, text Landa). Deska má překvapivě živý, aranžérsky pestrý a přitom nekompromisně energický rockový sound, jakým si Landa získal posluchače už na svých prvních a asi nejslavnějších sólových titulech Valčík a Chcíply dobrý víly. Je to i díky skvělé doprovodné kapele, složené z osvědčených muzikantů (Tomáš Vartecký, Miloš Meier, Jakub Antl, Kája Mařík ad.).
Najdeme tu tzv. „jasné vypalovačky“, jako je nová, koncertní verze hitu Šmouha a Modrá obálka nebo Kejklířovo díkůvzdání, dále hrdé historické odkazy na české velikány - Neklidné nebe, Král Karel, i sugestivní mystické songy, inspirované poselstvím dávných run - Uruz, Lagu, Raidó. Zvlášťní pozornost si zasluhuje jedna z nejsilnějších melodií, jaké kdy Landa napsal – Česká krajina. Umělec sám se ovšem zdržuje jakéhokoli komentáře k albu: "Netřeba nic dodávat, všechno jsem vyjádřil veršíky a hudbou a album tak mluví samo za sebe."

V obdobném duchu Landa poskládal i čísla pro připravovaný VELEKONCERT na letišti v Praze -Letňanech 12. 9. 2015, kde se dle vývoje předprodejů očekává návštěva kolem 30 tisíc fanoušků. Speciální písňová sestava v podobě Landova curriculum vitae, vybraná z celého dosavadního repertoáru pouze pro tento koncert, má v podtextu nepsaný a nevyřčený motiv: Cokoliv o sobě řeknu, obrátí se proti mně. Nechci už nic vysvětlovat, všechno je v mých písních.

Daniel Landa je rockový zpěvák, skladatel, textař, libretista, scénárista, producent, herec, boxer a automobilový závodník. Od konce roku 2012 působí také pod jménem Žito. Svoji hudební dráhu započal ve skupině Orlík, která po vydání svého druhého alba rozešla a Landa od té doby vystupuje jako sólový umělec. Na svém kontě má nespočet ocenění v ankterách popularity a Zlatých, Platinových a Multiplatinových desek. Jeho vůbec nejprodávanějším sólovým titulem se stalo album Chcíply dobrý víly (např. hity Motýlek, Holky a mašiny, Andílek). Jako muzikálový autor (a herec) debutoval s Krysařem, zatím poslední muzikál, který napsal, je Klíč králů (1. část). Jako herec se objevil např. ve výrazných rolích ve filmech Černí baroni a Proč?. Jeho poslední filmovou rolí byl Alex v jeho filmu Tacho a v televizi postava Emanuela Moravce v díle Den po Mnichovu ceněného cyklu České století.

Tracklist alba:
1. Bývali Čechové
2. Modrá obálka
3. Šmouha
4. Neklidné nebe
5. Král Karel
6. To je válka!
7. Česká krajina
8. Uruz
9. Lagu
10. Raidó
11. Kejklířovo díkůvzdání
12. NotAdded: 25.08.2015, Marek

Related photos