Nový dokument Co bolí, to přebolí o vzniku Modrého alba Mira Žbirky se začne natáčet v květnu. Kampaň na jeho podporu se pro velký zájem prodlužuje!novinka

Filmový dokument Co bolí, to přebolí o vzniku multiplatinové desky Modrý album Mira Žbirky, která vyšla před dvaceti lety a restartovala jeho tvorbu do nového tisíciletí, se bude natáčet už v květnu. Zkušený tvůrčí tým – scenárista Honza Vedral a režisér Šimon Šafránek – první záběry naplánoval na 11. květen do studia SONO, kde album vzniklo. Díky crowdfundingové kampani na platformě Donio.cz se natáčení mohou zúčastnit i Mekyho příznivci.

Každý přispěvatel kampaně si podle sumy, kterou chce projekt podpořit, může vybrat některou z atraktivních odměn. Jsou mezi nimi vstupenky na premiéru dokumentu a křest alba, DVD s filmem Meky, koncertem anebo první či druhou sérií Mekyho hudební talk show Doupě. Na výběr je také osobní účast na červnovém natáčení nových dílů tohoto pořadu, účast na natáčení dokumentu, signovaný Abbey Road Studios remaster LP Modrý album, podepsaná kniha Songbook, Backstage s Mekym Žbirkou (možnost osobního setkání a společné fotky s Mekym na některé z jeho akcí) a další odměny. Přispěvatelé se mohou dostat do titulků dokumentu a v nabídce je i jedinečná možnost získat sošku slovenského Slavíka ze sbírky Mira Žbirky. První meta kampaně (125 000 Kč) byla naplněna ještě před termínem a pro velký zájem kampaň pokračuje – https://www.donio.cz/modryalbum

Vybraná částka bude použita na technické, personální a produkční zabezpečení natáčení filmu a na uspořádání premiérové projekce. Kampaň má také výrazný charitativní rozměr – 20 % z výtěžku získá Nadační fond Janele při Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, se kterou Miro Žbirka dlouhodobě aktivně spolupracuje.

Modrý album, který pro Mekyho před dvaceti lety znamenal velký návrat na pódia mimořádným úspěchem skladby Co bolí, to přebolí, dostane na oslavu výročí novou LP a CD verzi s bonusy a remasterovaným zvukem z Abbey Road studia v Londýně. Výroba speciálního masteru na LP je zachycena ve videu:

V nejbližších dnech čeká Mira Žbirku účast v pořadu televize Prima 7 pádů Honzy Dědka a bude také hostem Kamila Peteraje v slovenském televizním programu Zlaté časy s Elenou Vacvalovou a Milanem Lasicou.


Added: 14.04.2021, martin

Related photos