Kapela Vanda vydala debutové album s názvem Tennovinka 27.04.2021, martin

Táborská indie rocková kapela Vanda vydala 26. dubna 2021 své debutové album Ten, na jehož nahrání spolupracoval na alternativní hudební scéně zavedený David Zeman (Kalle, Veena).

Album přináší desítku skladeb charakteristických využíváním zvukové barevnosti vrstvených kytarových efektů v kombinaci s ženským vokálem a osobními texty.

Pětice jihočeských hudebníků spolu pod názvem Vanda působí několik let. Odehrála koncerty na řadě tuzemských pódií, mezi nejvýznamnější lze zařadit Fluff Fest a Headliner Ponton. Na konci roku 2018 vydala své první EP (VANDA EP), které vznikalo u Michala Steinze v táborském Woodland Studiu a u Amáka v pražském Golden Hive. Tyto nahrávky se dostaly mimo jiné do playlistu rádia DKFM, největšího mezinárodního rádia zaměřeného na shoegaze a dream pop.

Skladby na aktuálně vycházejícím albu Ten jsou sbírkou autorské tvorby, ve které se mísí různé hudební vlivy jako je new wave, post-punk nebo shoegaze, a do které se promítly dobré i špatné zážitky posledních let. Tomuto duchu odpovídají i texty, které povětšinou více či méně explicitně popisují emoce a myšlenky spojené s tématy jako je vztah k sobě samému, svému okolí, životě, smrti i planetě. Oproti staršímu EP má album jemnější zvuk, čemuž přispěla i spolupráce s mistrem zvuku Davidem Zemanem. Ten se v posledních letech kromě vlastních oceňovaných projektů podílel například na albu Liebe od kapely Tábor (vítěz desky roku hudebních cen Vinyla 2020). Nahrávky vznikaly v prvních měsících roku 2021.Ještě před vydáním alba byl uveden singl Diving, celé album pak bude následovat zveřejnění připravovaného klipu k písni Voice of the Crowd, který kapela natočila v prostorách táborského Divadla Oskara Nedbala.

Album vychází digitálně a je dostupné k prodeji i poslechu na Bandcampu a většině streamovacích platforem.

Obsazení kapely:
Kateřina Bělohlavová ― elektrická kytara
Michaela Gereová ― vokály
Jana Novotná ― baskytara
Michal Nekorjak ― elektrická kytara
Tomáš Azy Spěváček ― bicí


Related photos

foto

Fotografie: Aneta Kuntová