Skupina I.V.M. chystá nové album. Chceme se více odlišit.novinka 28.04.2021, martin

Čekání fanoušků kapely I.V.M. na nové album se pomalu, ale jistě blíží do svého finále. Po úspěšném tažení několika posledních let, kdy kapela vydávala samostatné singly se zdá, že došel ten správný čas vydat kompletní album a nastavit zcela nový směr. Kapela během roku 2021 vydá novou desku. Na novém albu by se mělo objevit i několik známých hostů, které nám ale kapela zatím nechtěla prozradit.

V současné době tráví kluci většinu času ve studiu, kde nahrávají nové písničky. Vše vzniká po boku producentů Lukáše Chromka (… úspěšný český producent, který má na kontě spolupráci s řadou interpretů – Ewa Farná, Kryštof, ATMO music, Thom Artway, Michal Hrůza, Klára Vytisková) a Romana Kašníka (Nevermore & Kosmonaut).

„Za dobu čtyř let, od vydání prvního singlu Žijeme jen jednou, jsme jako kapela ušli velký kus cesty. Je to vidět i na poptávce po našem vystoupení na festivalech. V podstatě máme přes sezónu plno. Radim už to cítil dřív, že bude potřeba udělat nové CD, ale ve mně to muselo ještě uzrát, a možná, že se to tím právě všechno správně načasovalo. Měli jsme teď hodně času přemýšlet, a hlavně jsme nechtěli jen „nové CD“. Chceme se zase o velký kus posunout, a to chce vždy spoustu času a energie. Jak se říká, pokud se chcete posunout, nikdy se nesmíte otáčet zpět. Svaťa z I.V.M.

„Já jsem v tom ponořený totálně až po uši, doslova dnem i nocí. Já to tak prostě mám. Nejde jen o nové CD, ale taky jak kapelu celkově zvukově posunout, a přitom se držet toho, co je nám nejbližší a co máme rádi.

To byste nevěřili, kolik je inspirace všude kolem nás ale musím uznat, že je to všechno hodně vzrušující, až mám někdy pocit, že mě z toho praskne hlava...(smích). Máme za sebou první nahrávky ve studiu a musím říct, že jsme úplně nadšeni. Hodně o tom spolu diskutujeme, a myslím, že už máme jasnou představu, jak máme nově znít. Což je u kapely velmi důležité. Radim z I.V.M.

Kapela I.V.M. patří k úspěšným moravským popovým kapelám. Jejich nejúspěšnější píseň byl duet s Evou Burešovou s názvem „Já tě znám“. Poslední vydaná tvorba je z roku 2020, kdy vytvořili hudbu k filmu BřecLIVE s titulní písní Vzpomínám. Jejich písničky hraje řada rádií.

Letos, pokud to situace dovolí, se kapela chystá objet řadu festivalů. Mimo své hlavní vystoupení pojede i jako předkapela po boku Xindla X.


Related photos

fotofoto
foto