Dva z nejvýraznějších mladých hlasů Generace Z ze západní a východní Evropy zpívají společně o toxickém vztahunovinka 30.04.2021, martin

Píseň, která řeší aktuální jev lockdownové doby. Toxicitu ve vztazích mezi partnery. To je téma nové skladby sociopathic, ve které se sešli osmnáctiletá slovenská zpěvačka Karin Ann a třiadvacetiletý britský hudebník Macca Wiles. Přestože oba žijí na jiném konci Evropy, mají mnoho společného, včetně prvních úspěchů ve světě, rotujících singlů v několika evropských zemích nebo i to, že se oběma začalo dařit v době, kdy svět zasáhla celosvětová pandemie. Karin i Maccu zároveň média označují za nové nejvýraznější hlasy evropské Generace Z. Produkce jejich společné skladby sociopathic se ujal známý hudební producent Matt Schwartz, který má na kontě spolupráci s hvězdami jako jsou Yungblud, Massive Attack nebo zpěvačka Halsey.„Sociopathic je o vztazích. O tom, co se může stát, když se vztah mezi dvěma lidmi pokazí, a dojte k tomu, že si lidé přivodí bolest i emocionální traumata jak navzájem, tak i sami sobě,“ popisuje rodačka ze slovenské Čadce Karin Ann, která stihla za krátkou dobu zaujmout redaktory amerických The New York Times, německého Bildu nebo evropské MTV a dostala pozvání absolvovat vyprodané polské turné s hvězdnou zpěvačkou Sanah.

Macca zase vyrostl ve Velké Británii a později se přestěhoval do Atlanty, kde jej okouzlil tamější jižanský rap. Do Londýna se vrátil s novými zkušenostmi a americkou hudbu, kterou okořenil jedinečným hlasovým projevem a kytarovými riffy. Vznikl tak jeho unikátní hudební styl, jež si okamžitě začal podmaňovat rádiové posluchače po celém světě. „Vždycky jsem chtěl vyprávět příběhy. V písničkách mluvím o věcech, o kterých se lidem příliš nechce hovořit, protože se často bojí ukázat svou emoční stránku,“ popisuje mladý hudebník.

Karin Ann sbírá fanoušky v Evropě i mimo ni svým divokým přístupem k alternativní popové hudbě, který je jak konfrontační, tak zranitelná. Její hudební videa, která provokují k přemýšlení, nashromáždila téměř 2 miliony zhlédnutí na YouTube a zkoumala širokou škálu témat, včetně rovnosti pohlaví (‘babyboy’), toxicity pro život a lásku (‘3AM’) a duševního zdraví (‘i yearn for agony’).

Aktuální singl sociopathic předznamenává debutové EP Karin Ann, které vyjde v květnu.