Nadcházející podzim nemusí být nevlídný, někdy postačí jen roztáhnout pláštěnky a tančit můžete dál v letní náladě a nebeském rytmunovinka

I přesto, že kapela Nebe začala letošní rok velmi slibně, když na jaře absolvovala vyprodané klubové turné společně se skupinou Jelen, neusnula, ale tvrdě zapracovala na dalším posunu.

„nový producentský tým“ – „ svěží outfit a foto“ –„ úplně nové klipové zpracovaní“
= nový hit značí redesign Nebe 2015

Havířovská pětice v čele s frontmanem Petrem Harazinem (letos získal cenu OSA pro Nejúspěšnějšího mladého autora v oblasti populární hudby) potvrzuje už nějaký čas, že není žádná rychlokvaška, ale že se na naší hudební scéně opravdu může zrodit potencionální následník domácích poprockových veličin (Chinaski, No Name, Kryštof, Mandrage) a že jim po právu náleží místo v line upu předních tuzemských hudebních akcí a festivalů.

Právě teď vysílají do éteru první singl z připravované nové desky, která by měla vyjít v průběhu následujícího roku. Singl s názvem „Pláštěnky“ je reálnou předzvěstí toho, že Nebe má stále čím překvapit. Už po prvním poslechu je jasné, že se Nebi vyplatilo novou píseň neuspěchat a po právu má ambici zařadit se vedle jejich největších hitů „Vteřina“, „Padáky“ a „Než se rozední“.Autorský tandem Petr Harazin a Štěpán Petrů dokáže citlivě vnímat poetiku, jejich singly nepostrádají lehkost, chytlavý refrén a vše dokáží podtrhnout podmanivou aranží a moderním zvukem. Za produkcí písně stojí Peter Dudák z kapely Hex, který naposledy výrazně produkčně zaštítil slovenský objev roku Adama Ďuricu.

Kapela společně se singlem představuje také videoklip, na jehož spolupráci přizvala sympatickou slovenskou autorku, režisérku a kreativní ředitelku společnosti Cukru Production Martinu Slovákovou (www.cukru.sk). Sázka na totální refresh, jak se ukazuje, 100% vyšla.

Své bezesporu sehrála i nová spolupráce s fajn lidmi ze společnosti ZOOT, kteří se podíleli na novém outfitu (prorado.st/nebe)

„Pláštěnky hrajeme už nějaký ten pátek na koncertech, lidem se moc líbí, jde z nich energie a tu jsme chtěli promítnout i do videoklipu. S Maťou Slovákovou a jejím týmem Cukru jsme pracovali poprvé a jsme nadšení z toho, jak dokázali naše myšlenky realizovat a posunout. Chtěli jsme klip k Pláštěnkám odlišit od ostatních a uchopit trochu jinak, což se myslím povedlo,“ vysvěluje Petr Harazin a Štěpán Petrů dodává: „Natáčeli jsme v Stupavě kousek od Bratislavy, poprvé na greenscren, bylo asi 40 stupňů a maskérka měla s námi dost práce. Snad i díky tomu, že jsme se poprvé viděli ani ne den před natáčením, byla samotná spolupráce velmi spontánní a hrozně nás to bavilo.“ dodává s úsměvem zpěvák Petr Harazin.


Added: 29.08.2015, martin

Related photos

fotofoto

Fotografie: @Cukru production