February představují environmentální baladu Scolytinae. Deska Hyphen War vyjde 4. červnanovinka

Ostravská kapela February vydává singl Scolytinae. Jde o poslední ukázku z druhého alba Hyphen War, které skupina vypustí do světa 4. června pod labelem Červený kůň.

Balada s environmentálním podtextem Scolytinae oproti předchozím singlům představuje éteričtější stránku chystaného alba. Na jejím začátku uvítá posluchače sbor pastorálních syntetických fléten, které poté nahrazují potemnělé kytary inspirované soundtracky spaghetti westernových filmů z šedesátých let. K závěru se píseň rázem změní v elektronikou nasáklou zeď digitálních bicích, syntezátorů a kytar utopených v psychedelických efektech.

Jak už napovídá její latinský název, píseň je inspirovaná kůrovcovou kalamitou, která v posledních letech zdecimovala velkou část českých lesů a proměnila krajinu v postapokalyptickou pustinu. Text si ale neklade za cíl brouka kůrovce démonizovat – mezi řádky naopak zdůrazňuje, že skutečným ďáblem je sám člověk, který svým působením narušuje přirozené přírodní mechanismy.Bicí byly nahrány ve studiu Wavetime u Łukasze Febera, zbylé nástroje pak February nahráli pod technickým dohledem Václava Menšíka, se kterým spolupracovali také na mixu skladby. Pod mastering se podepsal Fabian Tormin z hamburského studia Plätlin Mastering. Video a grafiku vytvořil grafik Vojtěch Liebl.

Čtyřčlenná skupina February se dala dohromady v roce 2015. Do paměti české alternativní scény se poprvé zapsala o rok později, kdy slavila na Radiu Wave úspěch se singlem Hide Me Under Autumn Leaves (“Suverénní epická věc, která by mohla zabrat v zahraničních rádiích” - hudební publicista Karel Veselý) a účastnila se soutěží Czeching a 1Band2Play. Své debutové album Branching Tracks vydali February v květnu 2018. V roce 2019 získali Cenu Jantar v kategorii Kapela roku Moravskoslezského kraje. V posledním roce February ve složení Vlad Uskov (zpěv, kytara), Tomáš Klézl (zpěv, kytara), Tomáš Zahrada (basová kytara) a Adam Olšák (bicí) dokončují desku Hyphen War, která vyjde v červnu 2021.

February jsou také od letošního roku členy hudebního kolektivu NAA, do kterého patří také Chief Bromden nebo Favourite Obsession.


Added: 07.05.2021, martin

Related photos