Soulová Aneta & The Soul Uncles v hudebním pořadu Na první tejknovinka 15.06.2021, martin

Ve 4. dílu hudebního pořadu 'Na první tejk!' zahrála energická kapela Aneta & The Soul Uncles v čele s Anetou Hollandrovou (dříve Prague Conspiracy). Přivezli do studia set písniček s vlivy soulu a 80's popu, okořeněné krásnými vokály a pevnou rytmikou.

Kapela Aneta & The Soul Uncles vznikla v roce 2019 spojením bývalé rytmiky ze Sto zvířat - Mikoláš Nop (bicí), Honza Šobr (kytara) a Wilco Versteeq (baskytara) - a zpěvačky Anety Hollandrové (dříve Prague Conspiracy). Na pomoc si přizvali Hynka Obsta (klávesy), v dechové sekci pak z kapely Laura a její tygři Radka Němce (trumpeta) a z Yoyo Bandu Jana Šatru (trombon). Ke správnému soulu patří i skvělé vokály, zde v podání Báry Švarcové a Nikol Držmíškové, a kapela byla na světě.'S jistotou lze říct, že to byla jedna z nejpříjemnějších a nejprofesionálnějších spoluprací, které jsem kdy zažila. Nádherné studio s perfektním vybavením, připravenost, ochota a světlo spokojenosti všech zúčastněných ve mně zůstalo ještě dlouho. Děkuju celému teamu za fantastickou spolupráci, kapelám doporučuji zajet a diváky zvu k poslechu!' říká Aneta - hlavní hlas kapely.

Kapela se zaměřuje převážně na vlastní tvorbu a hlavním autorem je kytarista Honza Šobr, jak prozradili v rozhovoru. V rámci vystoupení zahráli jak rychlejší soulově funkové písničky, tak dojemnou baladu s opravdu monstrózním koncem. Můžeme slyšet vlivy muziky z vydavatelství Motown i vliv např. Bonnie Raitt, ke kterému se kapela přiznává coverem písničky Have A Heart.

Pro tvůrce pořadu to byla velká výzva, protože takhle velkou kapelu museli rozdělit do tří místností, a tím se natáčení zkomplikovalo. Ale díky skvělému technickému vybavení studia Gerys se všechno zvládlo.

'Mně se ve studiu pořadu Na první tejk dost zásadně líbilo už při natáčení pilotního dílu s Five Rivers, takže jsem všechny moje milované strýčky a tetičky z Aneta & T.S.U. náležitě masíroval informacemi o tom, jak je to paráda, jací jsou tam fajn lidé z crew, jak to pak hezky vypadá a hraje, prostě všelijak jsem jim podsouval, že to bude super....no, a mám z toho ten pocit, že když to pak všichni z kapely zažili na vlastní kůži, byli víc než nadšení. A když jsme pak ještě slyšeli první mixy a viděli první obrázky, zavládla až hurónská atmosféra.' vypráví kytarista Honza Šobr.

'S Honzou Šobrem jsme skvělí kámarádi, a tak jsem hned od prvního dílu věděl, že bych jeho novou kapelu do pořadu taky chtěl. Řešili jsme s týmem hlavně to, že to není klasická čtyřčlenná kapela, ale velká parta a bude to technicky náročné. Jsem rád, že jsme nevyměkli a pustili jsme se do toho, protože těžké to bylo, ale výsledek, myslím si, stojí za to. Když jsem koukal na finální střih některých písní, běhal mi mráz po zádech a to beru jako dobré znamení.' dodává producent pořadu Martin 'Zakkiss' Juha.

4. díl pořadu vyšel 23.5.2021 na YouTube kanálu 'Na první tejk!'.