Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco i Nauzea Orchestranovinka

Od července do září budou v prostorech Kolonády Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních probíhat koncerty série Hudebně ozdravná kúra.

Hudebně ozdravnou kúru zahajuje 16. července písničkář, poutník, milovník krajin a jejich příběhů Petr Linhart, nominovaný na Cenu Anděl 2020 za desku Nezvěstní. Linharta doprovodí kytarista Josef Štěpánek. Vystoupí také folk-rocková kapela Zavěšený kafe z Karlovarska, finalisté Top RoofTop Talenty 2021.

30. července vystoupí elektro weird popové duo něco něco. Jejich debut Začíná je uváděn mezi nejzajímavějšími nahrávkami roku 2020. Alžběta s Tomášem stojí také za vydavatelstvím Divnosti, za své vydavatelské aktivity získali hudební cenu Vinyla v kategorii Počin roku 2020. Předskakovat bude Radiomaják, alternativně - rocková skupina z Chebu.

13. srpen bude patřit Bartleby, hudebnímu projektu spojujícímu mistra České republiky ve slam poetry Ondřeje Hrabala aka TKCR a kontrabasistu Jakuba Nožičku (ex-Ponk). Bartleby reflektují dobu sebeklamu, snahu o vytváření falešné identity a hodnot, pracují se satirou a parodií. Hudební procedury zakončí 11. září Nauzea Orchestra s novinkou v diskografii s poetickým názvem Láska a bigbít ze Sokolova, Beatové družstvo.

Pořádající spolek Švihák dále zve do Mariánských Lázní na literární festival Knižní lázně, divadelní představení, přednášky i hudební festival Moody Moon Noize.

Akce se konají za podpory města Mariánské Lázně, Karlovarského kraje a Ministerstva kultury České republiky.


Added: 15.07.2021, martin

Related photos