Rapper Abde albem Back To school rekapituluje svou historiinovinka

Mladý raper Abde vstoupil na hudební scénu společně s raperkou Sharlotou v rámci projektu Abde&Sharlotta, kterým vzbudili pozornost a dostalo se jim takřka okamžitě vysoké sledovanosti. Posledních pět let působí šestadvacetiletý Abde jako sólový interpret. Novým albem se ohlíží za svou dosavadní kariérou, za kterou dělá pomyslnou tečku a otevírá se další éře svého života.

Abde na novém EP experimentuje s živými nástroji, propojuje rap, punk&rock a pop. Nabízí 6 skladeb, které se nesou v mírně melancholické a nostalgické atmosféře. S nadhledem a odstupem času vzpomíná na školní léta i první lásky. Album vzniklo v průběhu loňského roku, kdy si Abde uzavíral složitou životní situaci. Na hudební produkci spolupracoval s Adamem Novotným, Ondřejem Žatkuliakem a Danielem Vrbou.

Novinku Back To School doprovází také videoklip k singlu Popelka, o jehož režii se postaral Marek Tomíček. „Úvodní track Popelka je inspirován obdobím, kdy jsem se rozhodoval, jestli budovat vztah, nebo kariéru. Otáčím se tak za svými naivními mladistvými problémy,“ komentuje singl Abde. Videem pak dokresluje čas dospívaní a sním spojené toulání se svým home town.


Added: 23.07.2021, martin

Related photos