LUCIE DOBROVODSKÁ se svojí skupinou PAKA připravuje DEBUTOVÉ ALBUMnovinka

Album vzniká za spolupráce s bývalými muzikanty Vlasty Redla, kteří s ním hráli v době, kdy jeho kapela Každý den jinak slavila největší úspěchy na českém hudebním poli. Jmenovitě jsou to multi-instrumentalista Michael Vašíček a bubeník David Velčovský.

Trocha omáčky:

Lucie je rodačka z Brna, díky vdavkám „přesídlená“ do Prštic (Brno-venkov). V 17 získala interpretační Portu v Plzni, což je významná cena v žánru folk&country. Je nejmladší držitelkou tohoto prestižního ocenění v jeho historii.

Prošla různými hudebními uskupeními (dua, kapely). Dnes hraje se skvělými muzikanty, kterým říká Paka. Čiší z nich radost a pozitivní naladění. Posluchači to velmi vnímají a pozitivně přijímají jejich akustickou hudbu. Co se žánru týče, hrají tzv.“akustický všehosměr“. Baví je různé žánry a nechtějí se nechat škatulkovat. Jediné, kam se rádi zařadí, je krabička s nápisem "dobrá hudba" :).

Úspěchy:
Lucie vystupovala v první sérii pořadu Hlas Česko Slovenska, kde se dostala do užších výběrových kol. První kolo bylo tzv. blind audition, což je výběr interpretů hudebními celebritami, které jsou otočené zády a měly by poslouchat, co člověk na pódiu předvádí. A vybrat si pouze na základě toho, co slyší, ne toho co, porotce vidí. Lucie byla v týmu Rytmuse. Se Slovenkou Annou Veselovskou následně zpívaly v duelu Set Fire To The Rain. Tento battle získal velký ohlas veřejnosti, dodnes je vzpomínaný a je často sdíleným hudebním záznamem na kanálu Youtube.

novinka

V roce 2013 se Lucie nechala vyhecovat přáteli na účast v soutěži Česko - Slovensko má Talent. Oslovila pár hudebních přátel a šlo se na věc! Dostali se až do semifinále. A protože jejich národnostní exotičnost byla více než zřejmá, „vyřádili“ se na nich televizní maskéři, oblékli je do mexických úborů a tato rozesmátá parta umně preludovala Get Lucky od kapely Daft Punk. Díky tomuto netradičnímu veselému zážitku vznikla sestava s romantickým názvem Paka…

Na důkaz toho, že vše zapadlo tam, kam mělo, vznikli i umělecké pseudonymy pro hudebníky. Proto se nyní Lucie může pyšnit tím, že s ní vystupují Antonio Panděras (Stanislav Alexandr Sýkora, kytary, zpěv, dlouhý černý vlas), Lorenzo Tlamas (Radim Dačev, rytmická sekce, široký úsměv na jevišti) a kowboy Stani Oil (Stanislav Polášek, basové kytary, pobízeč tempa). V hudební branži to nejsou žádní nováčkové, působí i v jiných hudebních formacích, např. Javory Beat či v doprovodné skupině Nadi Urbánkové….

novinka

Současná aktivita:
Letošní rok se stal pro muzikanty výzvou posunout se dál. Na jaře, v soutěži kapel nakladatelství Muzikus zaujali všechny zúčastněné dramaturgy nejznámějších českých hudebních festivalů. Hráli tedy obrovskému počtu diváků a posluchačů na letních festivalech:
Rock For People, Sázavafest, Open Air Přeštěnice, Černá v Pošumaví. Kromě těchto zmíněných akcí vystupovali i na řadě jiných festivalů, slavnostech, koncertech a hudebních večerech….

Debutové album:
Nyní se skupina věnuje na natočení debutového alba. Bude na něm 12 písní, z toho 11 autorských. Album má za cíl do lidí nalít pozitivno. Najdou se tu písně veselé i nějaká pomalejší. Inspirovali se mnoha žánry a každá píseň má svůj vlastní rytmus a příběh. Protože každý z muzikantů má za sebou již velký kus hudební práce, je zde kladen důraz na kvalitu nahrávek za použití profesionální zvukové techniky.

„Chtěli jsme pestré album, aby měl člověk pro každou příležitost nějakou vhodnou píseň. Také se chceme důstojně předvést před zkušenými hudebními kolegy po „řemeslné“ stránce. Proto na zrod alba nespěcháme. „ Zde je nutno zmínit, že toto rozhodnutí přineslo i finanční starosti v podobě získávání prostředků na realizaci CD. Určitá část se podařila sehnat díky štědrým přátelům, známým, obchodníkům a mecenášům. Dobrá polovina však ještě chybí a proto se právě v tuto chvíli spustil projekt na portálu HitHit.cz, kde lidé můžou pomoci dát dohromady potřebnou částku. „Funguje to tak, že si každý vybere možnost neboli odměnu svého příspěvku, která se mu zlíbí, v podstatě si ji „předkoupí“ a tím nám přispěje na vznik CD.

Snažili jsme se vymyslet vtipné odměny a to nejen ve formě cédéček, triček... ale taky formou zážitků. Štědrý přispěvatel může jet s námi i do Austrálie.“

„Vytvořili jsme vcelku vtipné video, které by mělo lidi inspirovat, pobavit a motivovat, aby nám pomohli potřebný peníz získat.“

To je zde:


Projekt je vyvěšen zde:
https://www.hithit.com/cs/project/1450/prvni-deska-lucie-dobrovodske-hlas-cs-skupiny-paka

„Věříme, že lidi si najdou svoji odměnu „
V lednu se chystá skupina na sluneční turné do Austrálie, kde hodlá načerpat nových sil pro další aktivity a projekty ale hlavně získat zkušenosti s hraním ve velkém světě.

novinka
(….veselá akustická hudba, která baví nejen lidské publikum….)

„Chceme cd vzít s sebou a prezentovat tam naši kulturu, která má šanci uspět i ve světě“.

Děkujeme za Váš čas trávený četbou těchto veselých řádků…


Added: 09.09.2015, martin

Related photos

fotofoto
foto