Michal Hrůza slaví narozeniny trojalbem Hity & Příběhy. Výběr jeho nejlepších písní za posledních dvacet let vychází už dnesnovinka

Zpěvák, hudebník a respektovaný skladatel a textař Michal Hrůza oslavil letos v srpnu své padesáté narozeniny. Jako dárek si nadělil svůj první kompletní Best of výběr s názvem Hity & Příběhy, což je trojalbum 37 největších Michalových hitů mapujících jeho 20letou kariéru za roky 2001 až 2021 i spolupráci se skupinou Ready Kirken a s Kapelou Hrůzy. Kromě nejznámějších skladeb, které znáte z rádií, filmů a koncertů, se můžete těšit i na jeden zbrusu nový singl Nahoru. K němu vychází právě dnes i lyric video z dílny Matyáše Vordy, známého tvůrce, stage designéra a bývalého bubeníka kapely Mandrage. Trojalbum Hity & Příběhy je již dnes k dostání jak fyzicky v kamenných obchodech, tak na streamingových službách.

„Uvědomil jsem si, že vybrat 37 písní, které jsem vydal za posledních dvacet let je těžké, a proto jsme se rozhodli rozdělit album do tří témat: hity, duety a písně z filmů a TV seriálů či dokumentů," říká zpěvák z Turnova. V první části tak uslyšíme hity jako Černý brejle, Zejtra mám nebo Namaluj svítání, v duetech se objeví třeba Duše do vesmíru s Klárou Vytiskovou a Píseň kovbojská s Lenkou Dusilovou. Do dnešní doby nejstreamovanější hity Zakázané uvolnění nebo Pro Emu z filmové části snad ani není třeba představovat.Součástí alba je i nová píseň s názvem Nahoru. Tu Michal Hrůza natáčel společně s producentem Janem Horáčkem, kmenovým členem kapely Mekyho Žbirky. Po nedávném úmrtí slovenského zpěváka se stal Horáček členem Kapely Hrůzy. „Nejdůležitější sdělení písně Nahoru je v její naději, že vše komplikované a těžké už brzy skončí. Vznikla, protože vyjadřuje mé vnímání budoucnosti a vychází i z mého tápaní a nevědění co dál. Myslím, že podobnou zkušenost má dost lidí," přiblížil Hrůza. „Základní pravidlo mého skládání je pravda. Někdy i těžká, někdy i bláznivá, ale poslední dobou cítím, že se zase všechno v dobré obrátí," dodává o rekapitulaci své dosavadní tvorby Michal Hrůza.


Added: 26.11.2021, martin16.04.2024 - Brno, Fléda

17.04.2024 - Ostrava, Barrák Music Club

26.04.2024 - Liberec, Vratislavice 101010

27.04.2024 - Olomouc, S-klub

Related photos