Sto zvířat - po ročním odkladu pokřtí album, oslaví dodatečně kulaté výročí a navíc představují nový klip Prahanovinka

V říjnu loňského roku kapela STO ZVÍŘAT vydala své nové album 30 LET TESTOVÁNO NA LIDECH, které bylo fanoušky i kritikou velice pozitivně přijato. Kromě členů kapely se na něm autorsky podílel i bývalý kytarista a zpěvák kapely Petr Ostrouchov. Z jeho pera pochází majestátní píseň PRAHA, ke které napsal text Tomáš Belko, výhradní textař kapely a skladbu nazpívala svým typickým hlubokým naléhavým hlasem Jana Jelínková. PRAHA patří k vrcholům alba.

Ve středu 29. září se vydala velká skupina lidí do centra Prahy, aby natočili videoklip, který oslavuje Prahu a její nejslavnější historické budovy, kostely a zákoutí s vážností a dojetím, které nejsou pro naši kapelu jinak typické... V klipu hraje více jak 25 herců, mezi kterými jsou i zvířecí děti, příbuzní a přátelé...

Děj je prostý - průvodkyně Jana "jen" ukazuje našim pěti "turistům "památky. Ten jeden den v Praze je vlastně jejich celý život. "Jsem tvoje město, jsem tvoje město"...

Režie: Tomáš Krejčí, kamera: Ondřej Soukup, scénář: Tomáš Belko a Tomáš Krejčí, produkce: Anna Besserová, Jan Kalina a Tomáš KrejčíKapela Sto zvířat plánovala pokřtít své nové album a zároveň oslavit 30. výročí vzniku velkým koncertem v roce 2020 ve Foru Karlín (25.11.2020). Po několik přesunech z důvodu koronavirových uzávěr oslaví Sto zvířat své výročí (už vlastně o rok vyšší) i opožděný křest alba ve čtvrtek 2.12.2021 v pražském Lucerna Music Baru jako jeden z koncertů festivalu Zimohraní.

Sto zvířat představí své nové album také na koncertech v sobotu 13.11. v Liberci, 26.11. v Dobříši, 3.12. v Trutnově a 11.12. v Českých Budějovicích.


Added: 28.11.2021, martin

Related photos