Poetický text i jemné smyčce: Lenny představuje chytlavou baladu Lithium, kterou produkoval Mike Shinoda z Linkin Parknovinka

Na tuto spolupráci jsme čekali dlouho! Legendární producent, rapper a multiinstrumentalista Mike Shinoda, kterého můžete znát především z jeho působení v americké rockové kapele Linkin Park, spojil síly s českou zpěvačkou Lenny, aby vznikl jemný a chytlavý singl s netradičním beatem s názvem Lithium. „Myslím, že budu mluvit za celou kapelu, když řeknu, že setkání s Mikem bylo jedno z nejpříjemnějších shledání s významnou zahraniční hudební hvězdou," říká Lenny. Track, který vznikl původně už v roce 2017 se konečně dočkal svého uvedení, a to i s videoklipem z Kanárských ostrovů.

„Základy produkce vytvořil Ondra Fiedler a pak písnička dlouho čekala v šuplíku na svůj čas zazářit. Ten přišel až téměř o tři roky později, když si ji vybral Mike Shinoda z mnoha dalších demonahrávek, které ode mě dostal," přibližuje vývoj písně Lenny. Produkce singlu sice probíhala na dálku, Lenny se ale s Shinodou potkala už v březnu 2018, když mu s kapelou předskakovala při jeho pražské zastávce Post Traumatic tour. Už tehdy se začaly formovat počátky této spolupráce. „Oslovil mě s nápadem, jestli bych mohla hostovat přímo s ním na pódiu v písničce Make It Up As I Go. Po koncertě jsem měla možnost s ním konverzovat a Mike se hodně vyptával na moji tvorbu, protože celé naše vystoupení tehdy zhlédnul z boku pódia," vzpomíná s úsměvem osmadvacetiletá zpěvačka. „Dal mi na sebe spojení a domluvili jsme se, že mu zašlu nějaké písničky," dodává.K baladě později vznikl i působivý videoklip z Kanárských ostrovů, ve kterém se dokonale snoubí atmosféra rozbouřeného moře a scénické pouště. O režii se tentokrát postaral Ondřej Kudyn. Grafický cover singlu navrhla sama Lenny.

Spolupráci s Shinodou, který proces produkce singlu Lithium streamoval živě na svém Twitchi, kde jej sledovalo několik tisíc fanoušků, si nemůže zpěvačka vynachválit. „Své projekty chci vždy dotáhnout k dokonalosti a nerada slevuji z nároků. Když Mike Navrhnul, že by v písničce rád slyšel živé smyčce, svolala jsem smyčcový orchestr a nechala ho na vlastní náklady nahrát," přibližuje proces tvorby Lenny a dodává: „Potvrdila jsem si, že je Mike jedním z nás. Naprosto sympatický a pokorný člověk. V komunikaci s ním ani jeho týmem nebyl jediný problém. Myslím, že z písničky máme radost všichni".


Added: 06.12.2021, martin

Related photos