Robo Opatovský s Ondřejem Brzobohatým nahráli vánoční song ''Poďme si priať''novinka

Slovenský zpěvák a kytarista Robo Opatovský vydal duet s Ondřejem Gregorem Brzobohatým s názvem Poďme si hrát, který společně nahráli se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu. Novinka je součástí aktuálního alba Opatovského Šťastné a veselé.Robo Opatovský tento rok (25. 12.) oslaví svoje 50. narozeniny a při této příležitosti si nadělil čtvrté vánoční album Šťastné a veselé. Po singlu Snehuliak, jenž nahrál se svojí dcerou Hankou a zveřejnil minulý rok, přichází s dalším duetem z tohoto alba – Poďme si priať. Spolupráci s Ondřejem Gregorem Brzobohatým připravoval téměř dva roky. „Když mi Oľga Šifrová poslala text skladby, měl jsem pocit, že je to přesně ono. Toto budou dva zpěváci, kteří si navzájem přejí. Přejí si, aby mohli pokračovat v tom co, milují, mohli zpívat a tvořit,“ uvedl Opatovský.

„Robo nazpíval svoji část na Slovensku a já tu svou v Praze, protože jsme se pro velké pracovní vytížení nemohli potkat ve studiu a jinak by se to nedalo zvládnout," prozradil Ondřej Gregor Brzobohatý, podle kterého je i přesto ze skladby cítit energie obou zpěváků. „Potkali jsme se až v prostorách zámečku, kde jsme natáčeli videoklip a zafungovalo to velmi dobře. Je mezi námi vzácná symbióza,“ dodal.

Výjimečný zvuk a náladu skladbě dodává i spolupráce se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu. „Poďme si priať byla jedna ze tří skladeb, které si Toni Popovič z alba vybral, aby je zpracoval pro symfonický orchestr,“ řekl Robo Opatovský.

Album Šťastné a veselé obsahuje dvanáct skladeb. Mezi hosty se kromě Ondřeje Gregora Brzobohatého objevují Mirka Partlová a Bystrík, ale také Opatovského dcera Hanka a otec Pavel. Texty skladeb napsali Olga Šifrová, Vlado Krausz, Michal Mifkovič a Martin Chudík. Album vyšlo 19. listopadu 2021.

Robo Opatovský připravil k nové desce také tradiční vánoční turné. V prosinci vystoupí v Trenčíne (6.12.), Trnavě (13.12) a v Bratislavě (20.12.).


Added: 06.12.2021, martin

Related photos