Ben & Mateo nezahálejí a vydávají další novinku Tancujunovinka

Čeští teenageři Ben & Mateo - Benedikt Kis (14) a Mateo Klimek (15) od vydání svého debutového alba Až ke hvězdám v dubnu letošního roku intenzivně pracují na dalších nových písních. Výsledkem jsou skladby Asi tě miluju a aktuální Tancuju, které připravili ve spolupráci se slovenským producentem Tomim Popovičem, který má za sebou několik úspěšných spoluprací s domácími i zahraničními umělci. Duo vydává nový singl a klip Tancuju 6. prosince, takříkajíc jako dárek k Mikuláši.Na nahrávání Tancuju osobně dohlížel slovenský producent Tomi Popovič, tak aby nahrávka přesně odpovídala jeho představám. "Ve studiu panovala dobrá nálada. Chtěli jsme píseň udělat ještě energičtější a tanečnější, což se nám podařilo," uvedli Ben & Mateo. "Píseň je o snech, představách a o tom, na co myslíme nebo co nás v budoucnu potká," vysvětlil Mateo. "Ano, je to romantika. Je to taková pocitová píseň o lásce, něco, co je prostě krásné," dodal Ben.

Videoklip se natáčel na několika místech během dvou dnů. Režisér a kameraman Jakub Janča zvolil zajímavý scénář a hned na začátku ukazuje Bena a Matea v opravdu pokročilém věku, kdy vzpomínají na své mládí, na to, jaké to bylo v kapele a při seznamování s dívkami. "Pro kluky to byla velká legrace, protože se museli vžít do role důchodců, ale bavilo je to už od prvního zkoušení kostýmů," řekla manažerka Lucie Křečková. Celý produkční tým se nechal strhnout dobrou náladou a natáčení provázel smích a radost. Zpěváci si dokonce poprvé vyzkoušeli řízení auta, což pro ně byl neuvěřitelný zážitek. Jak to vidí Ben a Mato? Jak to dopadne? Získají si dívky srdce zpěváků a budou jim dělat společnost na odpočinku? To se dozvíme ve videoklipu.

Od vydání alba Ben & Mateo pokračují v práci na nových písních. Není zatím prioritou vydat album, ale zároveň kluci nechtějí, aby písně skončily v šuplíku. V roce 2022 tak můžeme jistě očekávat další novinky od této populární dvojice.


Ben & Mateo

Duo Ben & Mateo vzniklo během pandemie. Letos 15. dubna vydali kluci debutové album Až ke hvězdám, které pokřtila zpěvačka Lucie Bílá. Většinu svých písní už duo představilo prostřednictvím videoklipů a na sociálních sítích. Teenageři spolupracovali s několika producenty, například s Martinem Maxem Šrámkem, Ondřejem Žatkuliakem a v současnosti s Tomim Popovičem, který je podepsán i pod aktuálním novým albem Tancuju. Ta není součástí vydaného alba, takže se fanoušci pravděpodobně mohou brzy těšit na další skladby.

Začátkem tohoto roku se dvojice stala tváří mezinárodního projektu #SayHi Rádia Junior, který probíhá pod záštitou Evropské vysílací unie (EBU). Projekt pomocí hudby a tance sbližuje děti z deseti zapojených zemí a staví se proti šikaně a zdůrazňuje význam přátelství. Za tímto účelem zazpívali Ben & Mateo píseň Be yourself.

Ben & Mateo plánují na 12. prosince vánoční koncert v Praze (KC Zahrada), hostování v pražské Lucerně a turné Až ke hvězdám v březnu 2022.


Added: 06.12.2021, martin

Related photos