Foxo ladí sváteční atmosféru s písní Duch Vánocnovinka

Vánoční písnička je snad pro každého interpreta složitější disciplínou. FoxO se o ni pokusili a výsledný Duch Vánoc stojí určitě za poslech. Skladba vznikla v Tajným studiu u Honzy Brambůrka.

Blíží se vánoční čas a tím nás neodmyslitelně provádí skladby, které jsou plné rolniček, poletujícího sněhu a bilancování. FoxO na to jdou po svém a skladba Duch Vánoc je oproštěná od zbytečného patosu.

„Minulou zimu jsme se vyhecovali vyzkoušet podle nás tu nejnemožnější disciplínu - vytvořit koledu, která by byla poslouchatelná, prostá obvyklého klišé a patosu, ale aby to byla stále ještě vánoční píseň. Na první melodickou linku napsal Wiky už v únoru text, který se nám hned líbil. Poté jsme přes jaro a léto doladili aranže jednotlivých nástrojů, abychom je následně několikrát předělali. Nástroje i zpěv jsme natočili zase v Tajným studiu s Honzou Brambůrkem," vysvětluje ke skladbě kytarista Martin Čermák. O master se postaral opět jako u debutového alba Adam Andy „Hippy" Baldwin z Metropolis studios v Londýně.

V roce 2013 založilo autorské duo, které tvoří frontman, zpěvák a textař Jan „Wiky" Wilkner a kytarista Martin Čermák kapelu FoxO. Hudební směs současného folku a elektronických prvků fungovala k jejich malebným českým textům a stala se dominantní cestou jak pro živé hraní, tak pro dlouho připravované debutové album Adam, které vyšlo v minulém roce. Aktuální sestava se, kromě už zmíněných dvou členů, postupně rozrostla o Markétu Pospíšilovou (violoncello), Ondřeje Valáška (housle), Vladimíra Zemana (perkuse, pady), a Ivana Prešovského (baskytara).


Added: 08.12.2021, martin

Related photos