Vánoční nadílka z Animal Music: speciální pop-up v Kině Pilotů, nové videoklipy Nikol Bókové exkluzivně na velkém plátně a nový merch Vladimíra Mišíka i Lenky Dusilovénovinka

Hudební vydavatelství Animal Music, které letos vydalo rekordních 12 nových alb tuzemských umělců z oblasti jazzu, folk-rocku, alternativy i klasiky, včetně nových alb Vladimíra Mišíka, Mirka Kemela, Doroty Barové, Vojty Nýdla nebo tří alb světoznámého hornisty Radka Baboráka, pořádá předvánoční prodejní pop-up shop v kultovním Kině Pilotů v pražských Vršovicích, spojený s premiérou videoklipů Nikol Bókové na velkém plátně.

Během nedělního odpoledne 19. prosince bude k dispozici poprvé na jednom místě vše, co dosud na značce Animal Music vyšlo – CD, LP a plakáty – vše v designu grafiků z renomovaného Studia Najbrt, a také nový merch Vladimíra Mišíka (trička, tašky) v designu Michaely Pavlátové (mezinárodně oceňovaná výtvarnice a režisérka animovaných filmů, spoluautorka Mišíkova videoklipu „Šedesátá léta“), a nový merch Lenky Dusilové k úspěšnému loňskému albu Řeka z dílny papírnictví Papelote a v designu Bet Orten.

Album Řeka Lenky Dusilové, které vyšlo loni na podzim a získalo tři ocenění Anděl, bude den poté, 20. prosince, pokřtěno na Nové scéně Národního divadla speciálním koncertem ve velkém obsazení „Řeka ansámblu“ – https://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/lenka-dusilova-71119828?t=2021-12-20-20-00

Merch Vladimíra Mišíka k albu Noční obraz je již nyní v předprodeji zde: https://vladimirmisik.unimerch.cz/vse

Pop-up shop navštíví řada umělců, aby případně zakoupené zboží podepsali – Dorota Barová, Mirek Kemel, Vojta Nýdl, Radek Baborák, David Dorůžka, Jaromír Honzák, Aneta Majerová, Nikol Bóková, Jiří Bárta a Terezie Fialová, a možná přijde i Vladimír Mišík.

V průběhu odpoledne pak v malém sále Kina Pilotů poběží non stop smyčka všech videoklipů Animal Music, včetně zbrusu nového klipu Vladimíra Mišíka Dech, který natočila Maja Hamplová a premiéru měl 6. 12.

Od 17h ve velkém sále Kina Pilotů osobně uvede klavíristka a skladatelka Nikol Bóková v premiéře minisérii videoklipů ze svého posledního alba Prometheus, které vyšlo letos v květnu. Své třetí autorské album nahrála ve hvězdném obsazení – se světoznámým hornistou Radkem Baborákem, kytaristou Davidem Dorůžkou, kontrabasistou Jaromírem Honzákem a bubeníkem Michałem Wierzgońem. Titulní skladba Prometheus získala Cenu OSA za nejlepší skladbu mladého autora do 35 let. Videoklipy ke skladbám Nunchaku, Perseids a Prometheus pojí jednotná umělecká a vizuální koncepce, jejímž autorem je režisér a kameraman klipů Jan Vala spolu s Nikol Bókovou. Společně se věnují audiovizuální tvorbě pod označením Cataplasm. Účinkuje v nich také čtyřnásobná mistryně světa v bojových uměních, dvanáctiletá Kanaďanka Eccaia Sampson a obsahují záběry sopečných erupcí na Islandu a prostředí kaolinového dolu. O klipu k titulní skladbě Nikol říká: „Prvky bojového umění malé Eccaiy pro mě výrazově naplňují hloubku příběhu titulní skladby Prometheus, která zhudebňuje obrovské množství pocitů, myšlenek a emocí, spojených s momentem, kdy jsem se dozvěděla nečekanou zprávu o smrti mého táty. Klip znázorňuje různé stavy mysli až ke smíření.“ Souběžně s uvedením videoklipů vyjdou skladby Nunchaku a Perseids také na streamovacích službách, kde byl zatím k dispozici pouze titulní singl Prometheus. Celé album pak bude dostupné ke streamu v průběhu ledna 2022. Kromě toho je album v prodeji na CD a vinylu ve vlastním e-shopu Animal Music a v distribuční síti společnosti Supraphon.


Added: 09.12.2021, martin

Related photos