Kapely The Silver Spoons a Deaf Heart spojily síly a vyráží na společné turnénovinka

Obě kapely patří k nejvýraznějším novým objevům české hudební scény a na turné výstižně nazvaném Rock´n´roll strikes back představí svá nová alba. Každá skupina prezentuje rock´n´roll svým osobitým způsobem. V pojetí The Silver Spoons míří více do indie scény s britským nádechem, Deaf Heart k němu přistupují s punkovou přímočarostí a zároveň s popovými melodiemi. Tahle dvojice slibuje skutečnou kytarovou party v té správné klubové atmosféře. V rámci turné zavítají do osmi měst. Poslední zastávkou je pražský koncert v klubu Roxy, kde proběhne dvojitý křest.

Rock´n´roll strikes back odstartuje 3. března v Ostravě a během celého března nabídne celkem osm koncertů po celé České republice. Každá kapela odehraje svůj nový playlist, který bude kombinovat žhavé novinky se starší tvorbou.

Deska Come And Get It je shrnutím nejzásadnější etapy života skupiny The Silver Spoons, která začala v Los Angeles roku 2018 a vyvrcholila vydáním nahrávky v Praze v lednu 2022. Debut obsahuje tvrdé rokenrolové rify, jemné balady, energické tancovačky i popové hity. Vše je ale opřené o chytlavé melodie a současný zvuk. Na první nahrávce kapely je deset písniček o lásce, loučení, přátelství, úzkostech, ale i o klaustrofobii během první vlny pandemie Covid-19. Album doprovází i nový videoklip k singlu See You Move, který oslavuje rytmus a radost z pohybu. „Básnění nám nestačí, slova jsou limitující a nechávají příliš mnoho prostoru pro racionální přístup k životu. Chceme tvořit rytmus a melodie, protože ty jsou osvobozující“, komentuje zpěvák Augustine Dunn.

Album Deaf Heart, s cynickým názvem Curse of the Sophomore Album, bude obsahovat celkem devět skladeb a odhalí temnější stránku kapely. Tvrdé kytarové pasáže snadno střídají minimalistické beaty, mohutné basy či překvapivé rapové úseky. Se stejnou drzou lehkostí ale Deaf Heart představují i popové vypalovačky jakou je například první singl Be Gone. Vychází společně s videoklipem už 28. ledna. „Tuhle desku jsme s Thommym psali během minulých lockdownů, kdy vyhlídky nebyly zrovna valné, to se tam určitě obtisklo. Nahráváním jsme pak strávili průběžně celý rok 2021, ale bude to naše nejlepší druhá deska, co jsme kdy nahráli!“ komentuje kytarista Michael Vácha.

Deaf Heart dokazují, že kytarová hudba může být stále ještě vzrušující. Rozhodli se oprášit to nejlepší z rock’n’rollu a podávat ho s moderním přístupem, pořádnou dávkou cynismu a živelnou koncertní show. V čele kapely stojí Thomas Lichtag, který se po rozpadu Airfare vrátil zpět na scénu. Deaf Heart vzbudili pozornost hned svým prvním singlem Blood, který nasadila Evropa 2, kde zároveň bodoval v music chart. Blood i další singl Red zní kromě rádia Evropa 2 na vlnách rádií Expres a RockZone. Za debutové album Soft Heart Attack, které vyšlo na konci roku 2020, byla kapela nominována jako Objev v hudebních cenách Anděl a získala 2. místo v hudebních cenách Evropy 2 a anketě Žebřík. Soft Heart Attack je autentickej mix starýho dobrýho rocknrollu a punk-rocku, 80s synťáků a krádeží z popu až po rap.

The Silver Spoons je česká indie-popová skupina, která se proslavila úspěšným singlem "He's Got My Money Now, který vznikl v Los Angeles pod vedením producentů Dannyho Sabera, známého spoluprací s The Rolling Stones. Kapela zvítězila v anketě Žebřík jako Objev roku 2018 či v cenách OSA za Nejúspěšnějšího mladého autora, získala 3 Nominace na Hudebních cenách Evropy 2 včetně Kapely roku 2020 a má na kontě rekordních 15 vítězství v řadě v hitparádě stejnojmenného rádia. Písně The Silver Spoons zní také pravidelně na Fajn Radiu, Expres rádiu nebo v televizi Óčko. Díky chytlavým melodiím a rodné angličtině zpěváka jsou The Silver Spoons považováni za jednu z velkých nadějí exportu české hudby do zahraničí.


Added: 27.01.2022, martin

Related photos