Rok 2022 bude ve znamení pocty hudbě Mira Žbirky #MEKYNAVEKYnovinka

Minulý rok nás sice zpěvák a skladatel Miro Žbirka opustil, ale jeho hudba a odkaz s námi zůstává dál. V roce 2022 budou jeho písně rezonovat ještě intenzivněji, protože by se v tomto roce dožil neuvěřitelné sedmdesátky.

Na podzim se v Praze, Bratislavě a Londýně chystá velká koncertní pocta jeho písním. Legendární skladby a velké hity na nich zahrají a zazpívají hvězdy současné české a slovenské hudební scény. Všichni umělci, kteří nezištně přijali pozvání na koncerty TRIBUTE TO MIRO ŽBIRKA 70, vzdají hold tvorbě výjimečného autora a zpěváka. Při tom také určitě zavzpomínají na své zážitky s československou hudební legendou. Jména účinkujících budou zveřejňována postupně vždy s označením #mekynaveky, které bude jednotícím motivem všech aktivit spojených s poctou Miro Žbirkovi.

Koncerty TRIBUTE TO MIRO ŽBIRKA 70 se uskuteční

23.9.2022 v Londýně (229 Venue)
17.10.2022 v Bratislavě (NTC Aréna)
a 21.10.2022 v Praze (O2 universum)


Každý z těchto koncertů bude výjimečnou oslavou hudby Mira Žbirky s velkou hudební a vizuální show.

Nové písně, nové album

Co nejdříve se také objeví nový singl a videoklip. Bude to první skladba z posledního alba, kterým se uzavře více jak padesátiletá autorská cesta Mira Žbirky.

V čase lockdownu, kdy byly zrušené všechny koncerty, Meky postupně napsal nové skladby a v posledních měsících je stihl i nazpívat.

Dokončením a produkcí alba Meky pověřil svého syna Davida, který na něm intenzivně pracuje v londýnském studiu KONK.

Aktuálně vyšla na DVD i poslední, třetí série televizního Doupěte Mekyho Žbirky a připravuje se i další překvapení, které fanoušci najdou na oficiálním webu a sociálních sítích Mira Žbirky.

#MEKYNAVEKY


Added: 07.02.2022, martin

Related photos