Toužení po moři v paláci Akropolis. Belau v Praze uzavírá turné ke svému karibskému albu.novinka

Milovníkům lehké elektroniky není třeba představovat formaci Belau, která v posledních letech zaznamenala značný úspěch a nadále se snaží poskytovat modernímu člověku útočiště, v němž se posluchač může skrze její hudbu ponořit do svého nitra a do svých myšlenek. Nyní duo uzavře éru svého alba Colourwave speciálním koncertem v Praze.

“Take you to the sea”, tvrdí hudebníci o svých skladbách. Belau (Péter Kedves a Krisztián Buzás) vám nabízí tuto příležitost. Útočiště pro lidi moderního světa, aby se prostřednictvím hudby kapely, která vybízí k sebepoznání, ponořili do vlastního nitra, zatímco se moderní a elegantní rytmy vytvořené kapelou mísí s texty, které přinášejí naději na věčný klid mysli. A inspirace je stále tatáž. Nejzákladnější prvky přírody, z nichž nejdůležitější je pro nás nekonečné moře a jeho síla.

Za pět let své existence zaznamenala dvojice mnoho mezinárodních úspěchů, odehrála téměř 200 koncertů ve 24 zemích a hrála na takových prestižních mezinárodních festivalech, jako jsou Primavera, Electric Castle, Eurosonic a SXSW v USA. V posledních letech se jejich písně hrají na velkých rozhlasových stanicích, jako jsou BBC Radio 1, Triple J a KEXP, a píše se o nich v mezinárodních médiích, jako jsou Billboard, Clash Music, The Line of Best Fit a Rolling Stone. Debutové album Belau získalo v roce 2017 cenu Fonogram a nedávno překonalo hranici milion streamů.

Druhé album Belau s názvem "Colourwave", vyšlo v květnu 2020 a kromě obvyklých instrumentálních skladeb známých z jejich koncertů obsahuje i příspěvky řady zahraničních hostů. Písně zhudebňují zvláštní cestu Karibikem, tento svět chce kapela ještě více přiblížit posluchačům na svých koncertech. Nejžádanější maďarská exportní kapela bude svým novým albem přivolávat léto v pražském Paláci Akropolis.24.


Added: 10.03.2022, martin

Related photos