Hudební tip z Kasáren Karlín: Koncert kapel Obligatne a Panracek – sobota 19. březnanovinka

Koncertní sál v prostoru bývalých garáží v Kasárnách Karlín bude v sobotu 19. března od 19.30 patřit kapelám Obligatne a Panracek, jejímž frontmanem je muzikant a herec Tomáš Dalecký (filmy Smečka, Uzly a pomeranče, seriál TBH ad.). Součástí koncertu bude křest debutového alba kapely Obligatne Monológ Spásy.

Kapela Obligatne vznikla z původně sólového projektu písničkářky Kristíny Mindové a představuje letargický projev něžnosti a zklamání podpořený svěží rytmikou, pohrávající si v rovinách jazzu i soulu a držící zpěv a neotřelé kytarové harmonie na povrchu kompaktního a moderního zvuku. Tříčlenná brněnská alternativní kapela Panracek – to je drastická romantika, alternativní nářez. Melodickou část drží promyšlená rytmika, autentický hudební projev a originalita textů. Síla Panaracka je právě v textech, stejně kontrastních jako hudební part. Střídáním něžné části písní s odpálenou rytmikou dosahuje Panracek elektrizujícího efektu. Plachost se střídá se strhující hudební show plnou dobré energie.

„Pana racka hodně provází náhoda. Náhodu jsme zařadili i do našeho tvůrčího procesu, hlavně co se týče textů a různorodosti žánrů. Nejvíc mě na rackovi baví tajuplnost, kterou je obklopen. Panracek? Co to je? Kdo to je? Možná vám to řekne on sám 19. 3. na koncertě v Kasárnách Karlín," zve Tomáš Dalecký.

Vstupné za 150 Kč na GoOut https://goout.net/cs/listky/obligatne-krest-alba+panracek/erem/


Added: 16.03.2022, martin

Related photos