Legendární nahrávky na vinylech rámují třicáté narozeniny Pavian Records. Série začíná vydáním alba Pavola Hammela s Radimem Hladíkemnovinka

Třicet let slaví slovenské nezávislé vydavatelství Pavian Records a k výročí přichází se sérií vinylů výjimečných alb česko/slovenské alternativní scény. První vlaštovkou je re-edice živé nahrávky Pavola Hammela a Radima Hladíka Déjà Vu, která navíc obsahuje 7 písní, jež nebyly součástí původního CD vydání.

Album Déjà Vu vzniklo při společném koncertě kytaristů Pavola Hammela a Radima Hladíka v brněnském klubu Stará pekárna v květnu 2007. Na dvou vinylech je vylisováno 25 hitů a časem prověřených písní a bonusová skladba Čo nás rozdelí, kterou Pavol Hammel složil speciálně pro toto album. Album je nahráno živě, bez dotáček, a Hammel s Hladíkem jím dokazují, že v jednoduchých aranžích se často skrývá více energie než ve vycizelovaném popu nebo hlučném rocku. Pavian Records s Pavolem Hammelem spolupracuje dlouhodobě a již vydalo řadu jeho nahrávek včetně klasik jako Na II. programe sna nebo Labutie piesne. Album bude k dispozici kromě klasických černých také v limitované verzi 111 speciálních šedých vinylů.

Pavol Hammel na natáčení desky s Radimem Hladíkem vzpomíná takto: "Nápad dramaturgie Staré Pekárny zahrát tento koncert, zaznamenat a zároveň ho nasnímat kamerami České televízie byl dost odvážný projekt pro nás oba, jelikož jsme spolu nikdy nekoncertovali. Pro Radima to bylo o složitější, protože z mého repertoáru neznal skoro žádnou skladbu a velmi matně si pamatoval písničky, které jsme kdysi dávno nahrávali spolu ve studiu. O to větší výzva to byla, ale střetli jsme se po obědě odpoledne před koncertem a šli jsme do toho," prozradil Pavol Hammel okolnosti vzniku koncertní desky.

Oproti původní CD verzi obsahuje dvojvinyl 7 písní navíc. "Tyto písně se kvůli stopáži nevešly na CD, tak jsme se rozhodli zařadit je na LP a vytvořit dvojalbum, abychom na něj dostali z koncertu v podstatě vše a památka na Radima mohla být co největší," prozradil Hammel, jakým způsobem skládal s vydavatelstvím finální podobu výroční desky. Album bude k dispozici kromě klasických černých také v limitované verzi 111 speciálních šedých vinylů.

K 30. narozeninám chystá Pavian Records ještě několik dalších re-edic, které vyjdou v průběhu letošního roku. Mezi nimi bude například deska Dudlay brněnské alternativní legendy Dunaj, kterým u Pavian Records vyšla loni úspěšná výběrová deska Dunaj Reloaded, jejíž dolis se chystá v nejbližší době. Ze slovenské scény chystá Pavian první vinylové vydání debutu Noční jazdci rockových Billy Barman a kultovní druhou desku prešovské fromace Ali Ibn Rachid.

Odkazy k zakoupení desky:
https://www.drhorak.sk/titul/pavol-hammel-and-radim-hladik/25846-deja-vu-live-grey-vinyl

https://www.indies.eu/alba/205/dej-vu-live/


Added: 28.03.2022, martin

Related photos