Hudební skupina Artmosféra představuje nový videoklip Jizvámnovinka

Artmosféra přichází s dalším singlem z připravovaného alba, které vzniká pod producentským dohledem Jana P. Muchowa. Píseň Jizvám - kromě moderního soundu - zaujme rytmickým melodickým leitmotivem, produkcí a výrazným českým textem s čitelným sdělením. V neposlední řadě pak obohacením vokálů o příjemný ženský soprán. Jizvám je další skladbou, která si pro mastering zajela až do Londýna k Timu Debneymu, v hudební branži známému díky spolupráci s Keane, Kasabian nebo např. Lily Allen.

Pop-rocková hudební skupina Artmosféra vznikla v roce 2011 a její domovskou scénou je Lysá nad Labem. Uskupení muzikantů hraje výhradně vlastní tvorbu a kromě nespočtu koncertů za sebou má účast na řadě prestižních hudebních festivalů včetně Rock for People, Colours of Ostrava, Smetanovy Litomyšle, Votvíráku nebo třeba Sázavafestu.Debutové album V zrcadlech vydala už rok po svém vzniku, tedy v roce 2012. V roce 2016 pak vydala svoji druhou, prozatím poslední desku pod názvem Červenej nos. Na kontě má sedm videoklipů. Z kapelní dílny vzešla muzika k projektům Srdcerváči a Žiju pro hokej. V roce 2021 se na televizních obrazovkách v seriálu Kukačky objevili v roli hudebníků členové Artmosféry Milan Chlup a Vít Blažek. V plném složení pak pro tento seriál České televize, který byl nominován na Českého lva, nahrála kapela několik skladeb. Písně nazpívala Jitka Čvančarová, v jedné z nich si na housle zahrál i legendární Jan Hrubý. Ke spolupráci Artmosféru přizval hudební skladatel David Solař, jenž k seriálu zkomponoval hudbu.

V říjnu 2021 měla v kinech premiéru komedie Láska na špičkách. K filmu společně s Janem P. Muchowem napsal hudbu frontman Martin Blažek. Ve snímku zazní i úspěšný kapelní song "Ke štěstí".

Uznávaný hudební publicista Petr Korál na adresu skupiny řekl: "Artmosféra netají svoji zálibu v art/prog rocku a záležitostech jako GENESIS, MARILLION nebo PINK FLOYD, přičemž touhu po kreativním vyjádření a instrumentální náročnosti kloubí s moderně popovým přístupem."

Artmosféra hraje ve složení:

Martin Blažek - zpěv, klávesy, kytara; Jiří Chmela - kytara; Milan Chlup - baskytara; Vít Blažek - bicí.

Frontman a zároveň dvorní autor hudby Martin Blažek vyučuje na Pražské konzervatoři a patří k nastupující mladé skladatelské generaci. Spolupracoval s Ondřejem Soukupem, Borisem Carloffem, Janem Maxiánem nebo například s Ondřejem Gregor Brzobohatým.


Added: 04.04.2022, martin

Related photos