Marcell a Ben Cristovao dnes vydávají společný song Nevimnovinka

Talentovaný zpěvák Marcell přizval do svého nového songu Bena Cristovao. Výsledkem je píseň Nevim zpívaná v češtině. Ta vychází společně s videoklipem, o jeho podobu se postaral režisér Honza Strach. Singl vznikl v rámci komunikace kampaně O2 YOU.

Silná a hodně emotivní skladba, která posluchače chytne už od prvních vteřin. To je Marcellův nový song, na kterém pracoval s producentem Ondrou Fiedlerem. „Chtěli jsme se v téhle skladbě tak trochu vrátit k mým indie-rockovým kořenům. Nejvýraznější složkou instrumentálu jsou tak kytary," vysvětluje ke zvuku Marcell. Text písně napsali společně, svou část doplnil Ben. „Název Nevim vychází ze samotné podstaty písně. Poslední dobou, nejen díky tomu, co se děje všude okolo, ztrácíme všechny jistoty. Pak se lehce ocitneme na místě, odkud prostě doslova nevíme, kam dál. A to je tak trochu i můj osobní příběh. Třeba se s ním někdo další ztotožní," dodává k významu songu Marcell.Skladba i videoklip vznikly ve spolupráci se společností O2, jejíž je Ben Cristovao ambasadorem. Už třetím rokem společně podporují nadějné hudební talenty, a to v rámci komunikace k jejich tarifům pro mladé O2 YOU. Prvním zapojeným umělcem byl producent Tome Prince, který v září 2020 vydal s Benem song Návyková. Projekt pokračoval loni na jaře s rockovými John Wolfhooker, kteří s Benem vytvořili singl Tidal Wave. Poslední zapojenou byla v minulém roce Pam Rabbit a její hitovka We're All Gonna Fly. „Marcell je úžasnej talent ve všech směrech hudby. Mám radost, že spolu s O2 můžeme tímhle způsobem podpořit jeho práci," dodává k aktuálnímu počinu Ben.

Videoklip k songu Nevim se natáčel hned na několika pražských lokacích, některé z nich patrně poznáte. O režii se postaral Honza Strach, námět vychází z brainstormingu mezi ním a Marcellem. Jeho doprovodnou kapelu v klipu tvoří Matyáš Vorda (bicí) a už zmíněný Ondřej Fiedler (kytara).

Skladba Nevim vychází oficiálně prostřednictvím digitální distribuce 8. 4., a to v rámci New Music Friday. Ve stejný den má premiéru také její videoklip.

BIO Marcell:

Marcel Procházka alias Marcell je český zpěvák, producent a skladatel. Rodák z Olomouce a absolvent Lékařské fakulty UP, který se začal o muziku zajímat aktivně už v průběhu vysokoškolského studia. Do širšího povědomí hudebních fanoušků se dostal díky titulní písni ke komedii Přes prsty s názvem Tvůj svět, na které spolupracoval s Lucií Bílou. Mezi jeho další hity patří skladby Srdce z ledu s Pauliem Garandem, píseň Svoboda s Lipem a sólové skladby Vedle tebe, Všechno, co se mělo stát nebo mrtví kluci.

Letos by měl přijít s očekávaným sólovým albem. Marcel se také věnuje hudební produkci a skládání písní pro jiné interprety. Má za sebou například spolupráce s Lenny, Mirai, Ewou Farnou, Debbi, Adamem Mišíkem a dalšími. Do povědomí se dostal i jako zpěvák kapely No Distance Paradise, se kterou vydal dvě alba, jež byly kritikou vřele přijaty.V posledním roce se objevil jako host na koncertech skupiny Mirai, kterým na konci února ve Frýdku pokřtil i jejich poslední vydanou desku Maneki Neko. Během pandemie začal působit jako lékař v Nemocnici Na Františku, se kterou i nadále externě spolupracuje.


Added: 08.04.2022, martin

Related photos