Matěj Burda přichází se singlem Až vyjde měsícnovinka

V únoru letošního roku oznámil zpěvák Matěj Burda svou sólovou dráhu singlem TV. Nyní navazuje další dark-popovou novinkou Až vyjde měsíc, za jejíž produkcí stojí opět producent Enthic. Videoklip čerpající z vizuálů populárního seriálu Euphoria a osmdesátkových synthwavových světel vznikl ve spolupráci s Pavlem Brillou. Singl i videoklip vyšel 8. dubna 2022 na všech streamovacích službách.

Matěj Burda ve své nové tvorbě kombinuje kořeny britských kytarovek a melancholických indie kapel s moderním zvukem a současnými hudebními trendy mířící na generaci Z a alfa. Až vyjde měsíc je oproti debutovému singlu TV tvrdší a špinavější popový track s kytarovým riffem a housovým beatem. „Novinka je vyloženě klubový party song, proto jsme i natáčení klipu směřovali do klubu a snažili se tak jednoduše navodit a zachytit party atmosféru. Singl má tematické pokračování v dalším singlu Až se rozední, který bude brzy následovat,“ prozrazuje Matěj Burda.Náměty pro své videoklipy Matěj nachází ve filmech a seriálech. Klip k singlu TV byl inspirován kultovními osmdesátkovými horory a scifi. Nyní tvůrci zavítali myšlenkami do populárního seriálu Euphoria. Party video vzniklo v prostorách arkádového klubu Joystick během jednoho odpoledne. „S pomocí produkční a concierge agentury necoextra.cz jsme nacastovali přes 20 holek, včetně modelky Barbory Máchové, která si střihla jednu z hlavních rolí. Natáčení jsme pojali skutečně jako party. Nechali jsme otevřený účet na baru na drinky a arkádový hry a u toho s holkami natočili tenhle divokej videoklip. Myslím, že to byl pro všechny super zážitek a užili jsme si spouta srandy, o čemž vypovídají i reálné záběry, které jsme do klipu prostříhali,“ uvedl Matěj.

Svou hudební kariéru odstartoval Matěj jako frontman britpopové skupiny Come and Play. Nyní se věnuje své sólové kariéře, ale nadále působí jako kytarista a vokalista v kapele Adama Mišíka. „Od konce aktivní činnosti Come and Play, kde jsem skládal akustické písničky v angličtině, jsem hned začal plánovat comeback s novým vlastním projektem. Nakonec to trvalo celkem pět let, než jsem do této fáze dozrál a nutno říct, že teprve setkání s Adamem Mišíkem a Enthicem bylo pro dotvoření mé představy o současném směru a posunutí se k realizaci pro mě zásadní. Snažil jsem se, aby měly nové skladby aktuální klubový zvuk, ale zároveň se z nich nevytratilo písničkářství a mé kapelové kořeny,“ komentuje svou sólovou dráhu Matěj .

V současné době intenzivně pracuje na debutové desce, jejíž vydání je plánováno na září. Chystá také live koncerty, které budou mít dva koncepty, a to s doprovodnou kapelou pro velkou stage nebo klubový DJ set.


Added: 10.04.2022, martin

Related photos