Vojta Nýdl vydává nové video k písni Mandala v písku. Chystá koncert v komunitním centru i dětském domověnovinka

Píseň Mandala v písku pochází z alba Dítě z větru, které klarinetista a zpěvák Vojta Nýdl věnoval všem předčasně narozeným dětem a k jehož realizaci přizval hudební producentku, zpěvačku a pianistku Beatu Hlavenkovou. Spolu s ní vystoupí 18. května na komorním koncertě v nově vzniklém komunitním centru Jasoň v pražské Písnici.

„Mandala v písku je píseň o zrození a konci jedné velké a čisté lásky mezi dvěma lidmi. Původně se mi zdálo, že se k charakteru desky Dítě z větru úplně nehodí, ale vzhledem k tomu, že hlavním tématem je zrození, ale i nejrůznější formy odcházení, jsem rád, že jsem ji nakonec na desku zařadil,” představuje píseň Mandala v písku Vojta Nýdl. Je to také jediná skladba desky, ve které se zpěvákem Nýdlem vystupuje jako vzácný hudební host jeho žena, klavíristka Eva Hutyrová. Lyric video k této písni vytvořil grafický designer Marek Bančej ze společnosti XLab. Jde o jeho druhou spolupráci s Vojtou Nýdlem.„Hlavní inspirací k napsání hudby i textu mi byl můj půlroční studentský pobyt na pařížském Montmartru v devadesátých letech minulého století, kde jsem tenkrát bydlel a téměř denně slýchával na ulicích hrát a zpívat akordeonisty a nejrůznější flašinetáře, všemožné smutné písně a skladby o lásce, nejčastěji v rytmu valčíku,” doplňuje Nýdl. Album Dítě z větru je symbolicky věnováno všem předčasně narozeným dětem s odkazem na osobní příběh zpěváka a zkušenost jeho rodiny s předčasným narozením dcery. Část výtěžku z prodeje CD je věnována organizaci Nedoklubko.

Kromě květnového koncertu v komunitním centru Jasoň můžete slyšet Vojtu Nýdla také na festivalu Lípa Musica 20. srpna a na podzim pak na koncertě pro Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, který se koná 3. listopadu v Anežském klášteře. Vedle veřejných vystoupení s vlastním programem Dítě z větru a dlouhodobé spolupráce s nadací Nedoklubko se Vojta Nýdl v současnosti věnuje také dobročinným aktivitám společně s neziskovou organizací Mimo domov. S klavíristkou, skladatelkou a zpěvačkou Beatou Hlavenkovou chystají sérii koncertů a hudebních workshopů pro děti, přímo ve vybraných dětských domovech.


Added: 29.04.2022, martin

Related photos