https://goout.net/cs/monika-naceva-and-zdivoceli-kone/szwgbet/ Vstup: 250 Kč 19.00 vstup 19.30 dj set - Mystic Sky 20.00 koncert + křest Načeva a Zdivočelí koně 21.30 dj set - Mystic Sky">Monika Načeva křtí klip k titulní písni desky Zdivočelí koně | CS MUSIC


Monika Načeva křtí klip k titulní písni desky Zdivočelí koněnovinka

Křest proběhne 19. května od 19:00 v prostoru Kasárna Karlín

V květnu představí zpěvačka a herečka Monika Načeva nový videoklip k titulní písni svého desátého studiového alba Zdivočelí koně. Premiéra videoklipu proběhne ve čtvrtek 19. května v prostoru Kasárna Karlín během koncertu kapely Zdivočelí koně, která zahraje poprvé v nové rozšířené sestavě a představí nové písně. Předprodej probíhá v síti GoOut.

Nejnovější hudební projekt Moniky Načevy, který nese název Zdivočelí koně, se zaměřuje na samizdatovou poezii z období 60. až 80. let. Ke zhudebnění vybrala básně umělců, kteří byli pronásledovaní minulým režimem, jako Ivan Martin Jirous, Pavel Zajíček, Vladimíra Čerepková, Václav Hrabě, ale i méně známých básnířek jako je Věra Jirousová nebo Šárka Smazalová. Zhudebněním tvorby pronásledovaných básníků se Načeva velmi citlivě vypořádává se silným osobním tématem i obdobím normalizace. Zpěvačku na albu doprovází klávesista David Kabzan (Rány těla), který už s Načevou spolupracoval na desce Nebe je rudý. Tento mezigenerační dialog pak doplňuje herečka a bubenice Markéta Pták (LO/VE). Na květnovém koncertě vystoupí kapela Zdivočelí koně poprvé v rozšířené sestavě s basistou Michalem Kovalem a bubeníkem Regálem (Kafka band, Letní kapela).

Jméno projekt převzal podle básně Pavla Zajíčka Zdivočelí koně, kterou Načeva na albu zhudebnila a nyní k ní natočila i nový videoklip. Ten bude poprvé uveden exkluzivně právě na květnovém koncertě s živým doprovodem kapely. "Pro natočení videoklipu k titulní písni jsme si vybrali filmového režiséra Tomáše Kleina (žáka Jana Němce) a jeho spolupracovnici střihačku, oceňovanou autorskou animátorku Soňu Jelínkovou, kteří tvoří pod audiovizuálním labelem GURU FILM. Vznikl tak malý hudební film, který souzní s hudbou natočenou na dobové nástroje," dodává Načeva.

S hudebními básněmi Načeva přináší do povědomí posluchačů i méně známou samizdatovou poezii. Deska vyšla na začátku pandemie Covid-19 a proto příležitostí slyšet tyto písně naživo bylo pouze několik. Na květnovém koncertu v Kasárnách Karlín zazní i nové písně, které na desce posluchači nenajdou. „Již přes dva roky se snažíme oslovit publikum, které vnímá umění jako citlivou vnitřní, ale důležitou součást svého života, kterou je třeba hledat v naší nynější těžké době a také v rychlém konzumním světě a jak je důležité připomínat lidem opravdové básníky jako poklad naší kultury, " vysvětluje zpěvačka.


Načeva: Koncert + křest videoklipu Zdivočelí koně
Čtvrtek 19. května 2022, 19:00
Kasárna Karlín
Předprodej –> https://goout.net/cs/monika-naceva-and-zdivoceli-kone/szwgbet/
Vstup: 250 Kč

19.00 vstup
19.30 dj set - Mystic Sky
20.00 koncert + křest Načeva a Zdivočelí koně
21.30 dj set - Mystic Sky


Added: 18.05.2022, martin

Related photos