Nejsyrovější nahrávka Cocotte Minute v historii řve do světa, že jsou zpětnovinka

Česká numetalová ikona Cocotte Minute se po více než dvouleté pauze vrací s excelentní, živě a na jediný pokus nahranou (sic!), syrovou videodeskou. Album !Rituál, kmen a srdce a kmen! je návratem až za kořeny. Skvělé nekompromisní riffy a tradičně silné motivy, jak jsme u "Cocottů" zvyklí, jsou tentokrát navíc vyvážené jemnými a uvěřitelnými baladami. Vše korunuje vyvážený mix nečekaně kultivovaného zpěvu, výrazných nálad a naprosto dezolátního nasazení.

Tvrdá, syrová, dospělá, ale překvapivě přístupná nahrávka vznikla v srpnu 2015 ve stařičké tovární hale u pivovaru Berounský Medvěd. „Celý je to vlastně naprosto šílený. Dát dohromady tolik lidí za tolik peněz na jedinou hodinu a věřit, že během toho jedinýho pokusu neuděláš žádnou chybu. Všechny ty měsíce zkoušení, dřiny a všech příprav by totiž byly k ničemu. Ale bylo to nutný. Jenom tak mohlo vzniknout takhle výjimečný dílo. !Rituál! se podařil...,“ komentuje vznik alba kapelník a zpěvák Zeller.

Cocotte Minute nahráli svojí zatím nejautentičtější nahrávku, kterou navíc zaznamenali i na filmový materiál. Nejen v rámci žánru bude tato nahrávka v letošním roce i díky originálnímu konceptu těžko hledat konkurenta...

Videodesku pokřtí Cocotte Minute 14. října v pražském Paláci Akropolis.


Added: 05.10.2015, martin

Related photos

foto