RADIO 1 BUDE VYSÍLAT ZPRAVODAJSTVÍ Z FESTIVALU TANEC PRAHA 2022novinka

Radio 1 bude v rámci 34. ročníku Mezinárodního festivalu TANEC PRAHA vysílat zpravodajský servis o festivalových novinkách a uváděných představeních. Pořad se bude na Radiu 1 vysílat v průběhu konání festivalu 30. května a 6., 13. a 20. června.

Zpravodajský servis na Radiu 1 přinese aktuální informace z dění na festivalu TANEC PRAHA, pozvánky na představení a doprovodné akce. Vysílat se bude vždy v premiéře (v 11:00) a v repríze (v 16:00).

TANEC PRAHA 2022 se uskuteční v termínu 28. 5. – 28. 6. 2022. Ve 25 městech a obcích ČR festival nabídne pestrý výběr toho nejzajímavějšího z tuzemské a zahraniční taneční scény. Mezi letošními hosty jsou velká zahraniční jména, například Ann Van den Broek s představením Joy Enjoy Joy. Další ze “silných žen” letošního ročníku festivalu je vyzrálá performerka Louise Lecavalier, která kromě kariéry s La La La Human Steps spolupracovala s hvězdami pop music jako David Bowie nebo Frank Zappa. Třetí velkou osobností letošního festivalu je francouzská tanečnice a choreografka Maguy Marin, jedna z nejvýznamnějších ikon francouzské nové vlny. Festival TANEC PRAHA se řadí mezi nejvýznamnější kulturní události na území ČR, jeho letošní projekty se těší mimořádné podpoře z programů EU Kreativní Evropa a Perform Europe.

Více informací o festivalu najdete na www.tanecpraha.cz.


Added: 27.05.2022, martin

Related photos