Na Metronome Prague 2022 poprvé míří také hvězdy hip hopunovinka

Pražský kulturní festival, Metronome Prague, který se uskuteční 23. - 26. června na pražském Výstavišti, se v aktuálním ročníku rozhodl otevřít hip hopu, tedy žánru, který se v Česku definitivně etabloval v hudebním mainstreamu a mezi nejmladší generací zřejmě neexistuje populárnější hudební styl. V rámci sobotního programu na MOON stage se tak představí například jedno z nejznámějších jmen na současné britské rapové scéně, umělkyně Flohio, kterou respektovaný Guardian nazval „nejzásadnějším novým hlasem britského rapu“ a BBC ji zařadila na seznam Sound of 2019. Přímo před ní pak vystoupí český rapper a hudební producent Redzed, jehož skladby si na Spotify každý měsíc poslechne něco přes milion a čtvrt fanoušků z celého světa. Chybět nebudou ani NobodyListen, Maniak a DJ Wich nebo Hellwana. Nejdražší vstupenky jsou téměř vyprodané, standardní třídenní i jednodenní vstupenky jsou stále v prodeji na www.metronome.cz.

Dramaturgové Metronome Prague připravovali hip hopový program s Ristem Sokolovskim, jenž je s českým hip hopem spjat už od 80. let a spolupracuje s předními jmény scény jako jsou James Cole nebo Supercroo. „Návštěvníkům festivalu bych určíte doporučil show uznávaného producenta a pořadatele proslulé party Addict NobodyListen, další český objev Anet X, která fúzuje hip hop se soulem nebo Maniaka a DJ Wiche, kteří vydali společné album Černej kůň,“ vyjmenovává producent festivalu David Gaydečka.

„Jsem rád, že Metronome akcentuje to, že se rap dostal do popředí, a už letos mu dává velký prostor v rámci sobotního programu. Domnívám se, že v této oblasti je do budoucna velký potenciál,“ říká Risto Sokolovski, který na festivalu sám vystoupí v sobotu po Underworld společně s Dj Trávou a projektem Lazy Lizard v Křižíkově pavilonu. V pátek v nočních hodinách pokračuje Metronome s afterparty a djs Radia 1, v neděli s afterparty Radia Spin i dalšími elektronickými projekty, to vše uvnitř a po rekonstrukci nově otevřených Křižíkových pavilonech.

Prague Metronome 2022 přináší 50 exkluzivních hudebních projektů na osmi scénách. Návštěvníci v něm najdou řadu nově potvrzených účinkujících, mnohých zahraničních hudebníků, kapel, unikátních domácích projektů i několik nových dramaturgických linií. Hlavními hvězdami akce budou již dříve ohlášení australský zpěvák Nick Cave a The Bad Seeds, elektroničtí klasikové Underworld, americký zpěvák Beck nebo britské indie-popové duo Oh Wonder. Ty nově doplní například Britové Everything Everything, dream-popová Lola Marsh z Izraele, belgický projekt Oscar & The Wolf nebo řada Dj’s.


Added: 31.05.2022, martin

Related photos