Žít, smát se a brečet! Nový singl live. laugh. cry zpěvačky Lenny nese spolu s emotivním videoklipem poselství o přátelství a překonávání překážeknovinka

Skladatelka, klavíristka a zpěvačka s nezaměnitelným hlasem. To vše je Lenny, která loni na podzim ohromila české fanoušky mezinárodní spoluprací na tracku Lithium s legendárním producentem Mikem Shinodou. Nyní se osmadvacetiletá interpretka vrací k domácím spolupracím a s producenty Marcelem Procházkou a Ondřejem Fiedlerem za zády představuje píseň live. laugh. cry. „Je to taková hymna pro všechny lidi, kteří chtějí každý den prožívat tak, jako by byl jejich poslední," říká Lenny o novém singlu, který je už nyní k dispozici na streamingových službách. Videoklip z režisérské dílny Ondřeje Kudyna a Ondřeje Brejšky je na YouTube už od včerejšího večera.„Heslem je žít, smát se a nestydět se za to, že si občas taky pobrečíme," dodává Lenny k textu, který psala ze svého pohledu a na základě autentických zkušeností. „Jako muzikant, který často naráží na překážky – ať už se jedná o kreativní blok, nepříjemné kritiky, nebo fyzickou a psychickou vyčerpanost – mám pořád velkou touhu uspět, ale přesto zůstat stále svá," přibližuje Lenny s tím, že věří, že si v textu najde každý fanoušek ten svůj vlastní příběh.

V duchu Carpe diem se nese i videoklip z dílny režiséra Ondřeje Kudyna, jenž je zpěvaččiným dvorním videomakerem, a Ondřeje Brejšky, který zastal roli scénáristy, producenta a asistenta režie. „Vymysleli jsme spolu příběh dvou kamarádek, protože přítele v dobrém i ve zlém máme snad úplně každý a je jedno z jakého kouta světa jsme," říká Lenny o snímku, v němž hlavní roli ztvárnila populární česká herečka Sara Sandeva. Po jejím boku se v roli kamarádky objevila cukrářka a hereckými zkušenostmi nepolíbená Míša Randlová.

„Jelikož se ve videoklipu dotýkáme vážného tématu, tak jsme k němu přistupovali s respektem a chtěli jsme dodržet veškerou autenticitu i v sebemenších detailech," říká režisérské duo o přípravách. „Scénář jsme konzultovali s organizátorem Karpaty Festu Majošem Zvonkem, který je sám již několik let na invalidním vozíku. Ten nás posléze propojil s Jiřím Čeloudem, který pracuje pro Centrum Paraple, kde nám například zařídil invalidní vozík, který používají paraplegici v běžném životě. Se Sarou Sandevou, která ztvárnila roli dívky na vozíku, jsme poté studovali různá videa a tutoriály, abychom realisticky zobrazili například i vstávání z postele," dodávají.

„Přemlouvala jsem Ondru Kudyna, abych v klipu neztvárňovala žádnou z hereckých rolí, protože jsem nevěřila, že by byl příběh dostatečně autentický," prozrazuje Lenny. „Svoji domněnku jsem si pak naprosto potvrdila, když jsem naše dvě slečny viděla spolu hrát. Sálala z toho přirozenost, emoce a autenticita. Ty dvě vypadaly, že se znají roky! Hned na place jsem věděla, že je to ono," dodává s radostí.

„Pointa písně live. laugh. cry je to, že milujeme, co děláme nebo kým jsme i přes to, jaké překážky a výzvy nám to může přinášet," uzavírá šestinásobná držitelka Ceny Anděl Lenny.


Added: 06.06.2022, martin

Related photos