MIG 21 představují nový animovaný videoklip DŽUS NOCI! Zároveň oznamují dva unikátní koncerty ve Foru Karlínnovinka

Loni na podzim vydala oblíbená kapela MIG 21 již pátou studiovou desku s názvem DŽUS NOCI. Nedávno vyšlo album i na vinylu a nyní jsme se dočkali i videoklipu ke stejnojmennému ústřednímu singlu. Píseň DŽUS NOCI, o jejíž produkci se postaral Roman Holý známý z J.A.R. nebo Monkey Business, si tak svým koncertním úspěchem řekla o vizuální ztvárnění. Nejen písničky z nejnovějšího alba, ale především své největší hity, které za svou dlouholetou existenci stačili MIG 21 nasbírat, představí svým fanouškům na unikátních koncertech v pražském Foru Karlín.„Možná jste si při poslechu písně Džus noci nedokázali doposud představit, jak ten nápoj vypadá, chutná a jaké účinky vlastně vyvolává. My to taky netušili a netušili jsme ani, že to netušíme," přibližuje frontman kapely Jirka Macháček. „To až díky takovejm mladejm nadšenejm bláznům z ostravského studia Dart Production jsme se to dozvěděli, páč nám na to vyrobili klip. Díky kluci!" dodává.

Všechny animace postav a části prostředí v klipu jsou ručně kreslené. V klipu je použita řada různých animačních technik, od klasické stylizované 2D animace přes rotoskopii ve scénách s kapelou až po 3D komponenty. „Produkce klipu trvala tři měsíce. S Migem 21 se nám spolupracovalo krásně a věřím, že v budoucnu spolu ještě něco podnikneme," říká vedoucí produkce studia DART Production Tomáš Lenart.

Po náročné koncertní sezóně se na pár měsíců MIG 21 odmlčí, aby se v plné parádě ukázali právě ve Foru Karlín, kde zahrají hned dva dny po sobě, a to 19. a 20. dubna příštího roku. Kapela se téměř po dvaceti letech vrací do halového prostředí, a tak můžeme očekávat unikátní show, řadu hostů, dvě podia a hlavně i nový song, ke kterému se přímo na místě bude natáčet i videoklip. V dubnu se pražské Forum Karlín otřese v základech!


Added: 24.06.2022, martin

Related photos